Hlavní navigace

Cenzura Internetu se rozmáhá jako virus: minimálně 25 zemí

Jiří Macich ml.

Organizace Amnesty International opětovně vyjádřila znepokojení nad cenzurou Internetu, ke které se prý uchyluje minimálně 25 vlád různých zemí. Cenzura a omezování Internetu se ale projevuje různě. Třeba v Číně provozují model, kdy je Internet využíván pro ekonomický růst, ale svoboda vyjadřování je velmi omezena. Amnesty International rovněž upozorňuje, že nejde jen o blokování určitých stránek či filtrování obsahů, ale i o zatýkání a uvězňování např. autorů webových deníčků kvůli jejich…

Organizace Amnesty International opětovně vyjádřila znepokojení nad cenzurou Internetu, ke které se prý uchyluje minimálně 25 vlád různých zemí. Cenzura a omezování Internetu se ale projevuje různě.

Třeba v Číně provozují model, kdy je Internet využíván pro ekonomický růst, ale svoboda vyjadřování je velmi omezena. Amnesty International rovněž upozorňuje, že nejde jen o blokování určitých stránek či filtrování obsahů, ale i o zatýkání a uvězňování např. autorů webových deníčků kvůli jejich názorům. Rozšiřování cenzury internetového obsahu je přirovnáváno k viru. Kritiky se opět dočkaly i společnosti jako je Microsoft, Google či Yahoo, které prý často k cenzuře dopomáhají. (Digital Trends)

Našli jste v článku chybu?
7. 6. 2007 23:44
O tom by se dalo dlouze polemizovat, radeji tedy odkazu na clanky, ve kterych jsme se timto problemem na Lupe uz zabyvali: http://www.lupa.cz/clanky/jak-funguji-diskuse-na-zahranicnich-serverech/ a http://www.lupa.cz/clanky/teleportovany-zvuk-diskusnich-for/.
7. 6. 2007 21:46
uživatel si přál zůstat v anonymitě
To ano, ale na druhou stranu napr. britske a nemecke zpravodajstvi ma take mnohem, ale opravdu mnohem, vyssi uroven (a do te pocitam i prostor pro ruzne nazory), takze o te mire svobody bych takto nemluvil . Myslim si, ze u nich je i presto vyssi. Navic to souvisi imho hlavne s velikosti trhu, cechu jeste neni tak mnoho, takze se diskuze pohybuji na hranici provozovatelnosti. 10.000e a 100.000e prispevku nikdo uz nema sanci cist.