Hlavní navigace

Češi za zboží z e-shopů stále nejvíce platí na dobírku

Jiří Macich ml.

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) dnes zveřejnila výsledky studie Platební metody v České republice, která se zaměřovala na nejčastější platební metody používané při platbě za zboží či služby v rámci českého Internetu. Není pravděpodobně překvapením, že stále nejoblíbenější je platba na dobírku tj. při převzetí zboží v hotovosti. Platba na dobírku je nabízena 97 procenty e-shopů a zákazníci tuto formu využívají v 70 až 80 procentech případů. Na západ od našich hranic má podobně silnou…

Asociace pro elektronickou komerci (APEK) dnes zveřejnila výsledky studie Platební metody v České republice, která se zaměřovala na nejčastější platební metody používané při platbě za zboží či služby v rámci českého Internetu. Není pravděpodobně překvapením, že stále nejoblíbenější je platba na dobírku tj. při převzetí zboží v hotovosti. Platba na dobírku je nabízena 97 procenty e-shopů a zákazníci tuto formu využívají v 70 až 80 procentech případů. Na západ od našich hranic má podobně silnou pozici platba kartou a dobírka je s podílem dvanáct procent až na třetím místě.

Češi po platbě na dobírku preferují dále také převod na účet a platbu na výdejním místě. Poslední dobou roste popularita nákupů na splátky, které umožňuje většina obchodníků (57 procent). Platební karty a brány jsou použity pouze v deseti procentech případů. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
18. 11. 2008 10:00
resco.cz (neregistrovaný)
Přesně tak. Platba kartou je u nás možná pouze na prodejně při osobním převzetí. Přes www.resco.cz je možné platit e-kontem a převodem, kde nepřícházíme o marži - žijeme z velkého prodeje s malou marží.
28. 2. 2008 15:18
Platba předem na účet je naopak nejhořší. Obchodník má peníze a dál zákazníka může ignorovat. Při platbě donírkou musí alespoň poslat nějaký balík, aby vůbec dostal peníze. Dohledatelný je samozřejěm v obou případech.