Hlavní navigace

Česká pirátská strana zaregistrována, chystá se do voleb

Patrick Zandl

Ve středu 17. června 2009 zaregistrovalo ministerstvo vnitra České republiky pod číslem MV-39553–7/VS-2009 nový politický subjekt – Českou pirátskou stranu (oficiální zkratka ČPS). Registrací strany byl završen necelé dva měsíce trvající proces jejího formování, proces, jehož motiv popsal zakladatel iniciativy Jiří Kadeřávek následovně: Cítíme, že některé zájmové skupiny by Internet rádi proměnili na nástroj moci, konzumu a dohledu nad životem občana. My jej chceme zachovat jako nástroj vnější…

Ve středu 17. června 2009 zaregistrovalo ministerstvo vnitra České republiky pod číslem MV-39553–7/VS-2009 nový politický subjekt – Českou pirátskou stranu (oficiální zkratka ČPS).

Registrací strany byl završen necelé dva měsíce trvající proces jejího formování, proces, jehož motiv popsal zakladatel iniciativy Jiří Kadeřávek následovně: Cítíme, že některé zájmové skupiny by Internet rádi proměnili na nástroj moci, konzumu a dohledu nad životem občana. My jej chceme zachovat jako nástroj vnější a vnitřní svobody, jako místo, ve kterém má člověk nárok jak na anonymitu, tak na soukromí, ve zkratce jako svobodný prostor. Jsme přesvědčeni, že pokud se nám to podaří na Internetu, pak udržení stejných hodnot v reálném světě bude o hodně snazší.

Výše uvedené věty shrnují hlavní programové cíle nové strany. Jsou jimi boj za svobodu šíření informací, za zachování soukromí a omezování dohledu a za liberalizaci autorského práva tak, aby odpovídalo nové realitě existence Internetu.

Našli jste v článku chybu?
22. 6. 2009 12:49
Za sebe musim rict, ze vznik chapu. Dlouho jsem ale premyslel o moznem uspechu takoveho uskupeni ve skutecnych volbach a jeho zivotnosti. Vsechno je tam na prvni pohled hodne cerstve a spis to vypada jako prodejna tricek za ucelem podpory zakladatelu nez cokoliv jineho. Na druhou stranu se, na rozdil od Vas, domnivam, ze prave takto uzce vymezeny program je daleko vice citelny a sympaticky lidem, kteri volit nechodi/nechteji a kteri v nem najdou alespon jednu spolecnou myslenku pro kterou hodi h…
22. 6. 2009 11:25
:-) Na jedne strane sveta pirati loupi a statni aparat osvobozuje zajatce. Tady loupi stat, politici a urednictvo a nasi pirati bojuji za svobodu.