Hlavní navigace

Česká pošta dnes zavádí novou službu Platba SuperCash

Jiří Macich ml.

Česká pošta od dnešního dne na všech svých 3 354 pobočkách poskytuje službu Platba SuperCash. Tato služba je určena především zákazníkům e-shopů, kteří mají obavy zaplatit za objednané služby nebo zboží přes Internet elektronicky, ale přesto potřebují uskutečnit platbu v co nejkratším čase – např. při placení last minute služeb, říká Marta Selicharová, tisková mluvčí České pošty. Samotný SuperCash není žádnou novinkou. Objevil se již v roce 2008 a přečíst jste si o něm mohli třeba v našem…

Česká pošta od dnešního dne na všech svých 3 354 pobočkách poskytuje službu Platba SuperCash. Tato služba je určena především zákazníkům e-shopů, kteří mají obavy zaplatit za objednané služby nebo zboží přes Internet elektronicky, ale přesto potřebují uskutečnit platbu v co nejkratším čase – např. při placení last minute služeb, říká Marta Selicharová, tisková mluvčí České pošty. Samotný SuperCash není žádnou novinkou. Objevil se již v roce 2008 a přečíst jste si o něm mohli třeba v našem článku. SuperCash: rozhýbe platby na českých e-shopech? Připomeňme, že tento platební systém slouží pro platby předem v hotovosti přes Sazku nebo nyní Českou poštu.

Dnes už můžeme říci, že to s tím rozhýbáním nebylo dosud nijak žhavé. SuperCash se navíc nemůže chlubit nijak významně dlouhým seznamem internetových obchodníků nebo poskytovatelů služeb, kteří by jej podporovali. Již i před dnešním dnem byla přitom síť míst, kde se dalo zaplatit za zboží či služby objednané po Internetu, velká a hustá. Od spuštění systému je totiž možné využívat místa s terminálem Sazky. Zatím je ale SuperCash jen hodně okrajovou platební metodou.

Našli jste v článku chybu?
15. 3. 2010 9:02
Implementovali jsme to, ale nikdy to nikdo nepoužil. Ale podobné je to i s pejskem, mpenězi a podobně. Svět mát Paypal, který tlačí eBay díky pojištění. ČR nemělo dlouho nic, pak přišlo 10 systémů najednou a výsledkem je guláš. Lidé používají dobírku, platbu v hotovosti, karty, pak dlouho nic, pár kupek hnoje a pak nastupují exóti :)
15. 3. 2010 11:12
V.Mlich (neregistrovaný)
Stačí, aby se banku domluvily na jednotném způsobu předání platebních údajů (var. symbol, částka, cílový účet) do svého homebankingu, který by předvyplnil platební příkaz. A ve druhé fázi na jednotný způsob předání digitálně podepsaného potvrzení o blokaci dané částky.