Hlavní navigace

Chcete rychlejší Gmail? Přejděte na Firefox nebo Google Chrome

Jiří Macich ml.

Google se pustil do boje s Internet Explorer další cestou. Uživatelé prohlížeče Microsoftu, kteří používají freemailovou službu Gmail, nyní v jejich webovém rozhraní vidí v horní liště zvýrazněný odkaz Get faster Gmail (screenshot). Ten vede na stránku technické podpory, kde je doporučován přechod na prohlížeč Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Dlužno podotknout, že v obou prohlížečích je Google přednastaveným vyhledávačem, na rozdíl od Internet Exploreru, kde je naopak přednastaven…

Google se pustil do boje s Internet Explorer další cestou. Uživatelé prohlížeče Microsoftu, kteří používají freemailovou službu Gmail, nyní v jejich webovém rozhraní vidí v horní liště zvýrazněný odkaz Get faster Gmail (screenshot). Ten vede na stránku technické podpory, kde je doporučován přechod na prohlížeč Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Dlužno podotknout, že v obou prohlížečích je Google přednastaveným vyhledávačem, na rozdíl od Internet Exploreru, kde je naopak přednastaven konkurenční Windows Live Search od Microsoftu.

Faktem však je, že Firefox 3 a Google Chrome mají výrazně rychlejší zpracování JavaScriptu než Internet Explorer 7. Nicméně Firefox 2 je taky v tomto ohledu pomalejší a žádné upozornění se jeho uživatelům nezobrazuje, takže rychlost zřejmě nebude tím jediným důvodem, proč Google podsouvá uživatelům Gmailu změnu prohlížeče. Poněkud nepříjemné může být, že zmíněného odkazu se v rozhraní Gmailu nezbavíte ani kliknutím na něj. (upozornil Karel J. – děkujeme za tip)

Našli jste v článku chybu?
22. 12. 2008 15:45
uživatel si přál zůstat v anonymitě
A musim rict, ze GMail je v Opere 10 rychlejsi nez curaci zastavka na uzemi chrestysu :-)
22. 12. 2008 15:33
Ach, Jiří Macich ml. nás opět poctil svým moudrem, děkujeme. Jakékoli Gecko má rychlejší zpracování JS, než MSIE, proto není důvod uživatelům FF 2.0 doporučovat jiný prohlížeč. Doporučuji to vyzkoušet, než začnete znovu takhle blábolit. Nebo už jste zase něco odposlouchal od pana modré prostaty?