Hlavní navigace

Chrome má prý reálnou šanci porazit Explorer i Firefox, tvrdí někteří analytici

Karel Wolf

Webový prohlížeč Chrome (viz dnešní článek) od Google má údajně reálnou šanci se velmi dobře etablovat na trhu internetových prohlížečů. Výhody a odladění prohlížeče ve stádiu betaverze prý natolik převažují nad negativy, že by neměly bránit novému prohlížeči v penetraci trhu. Google již také speciálně kvůli Chrome na přání uživatelů upravil značně kontroverzní podmínky užívání aplikace. Specialista finanční společnosti Lehman Brothers Douglas Anmutha si myslí, že by Chrome mohl do dvou let…

Webový prohlížeč Chrome (viz dnešní článek) od Google má údajně reálnou šanci se velmi dobře etablovat na trhu internetových prohlížečů. Výhody a odladění prohlížeče ve stádiu betaverze prý natolik převažují nad negativy, že by neměly bránit novému prohlížeči v penetraci trhu. Google již také speciálně kvůli Chrome na přání uživatelů upravil značně kontroverzní podmínky užívání aplikace. Specialista finanční společnosti Lehman Brothers Douglas Anmutha si myslí, že by Chrome mohl do dvou let vyrovnat náskok Firefoxu a obsadit 20% trhu. Procenta by přitom Chrome rozhodně neměl sbírat jen na úkor Firefoxu. Leccos může napovědět třeba reakce Blogu Venture Beat, který betu prohlížeče označil za jednoznačně potenciálně úspěšnější než druhou testovací verzi Internet Exploreru 8. Stáhnout si Google Chrome můžete například ze serveru Slunečnice.cz.

Našli jste v článku chybu?
6. 9. 2008 17:23
Rdm (neregistrovaný)
Chromium http://code.google.com/chromium/ je opensource verze Chrome 1) je pod BSD licencí (nikoliv pod Google EULA) 2) není třeba instalovat 3) nemá Google Update 4) jeho vývoj bude asi rychlejší - již teď má opravenu minimálně jednu chybu, kterou trpí Chrome (zadejte do adresního řádku dva znaky: ":%" :)
12. 9. 2008 8:33
Amiga (neregistrovaný)
Google fandím a MS ne. Tak doufám že Chrome porazí IE (pozn. jak můžu čekat dobrý prohlížeč od firmy která neumí ani napsat pořádný OS ale 3.11 Wokna byly dobrý).