Hlavní navigace

Mobily s Androidem poprvé v brouzdání po webu porazily iOS

Daniel Dočekal

Zhruba 85 % smartphonů pohání Android. Poprvé v historii uživatelé chytrých telefonů a tabletů s tímto operačním systémem brouzdají Internetem více než majitelé zařízení s iOS.

Z 85% podílu Androidů na trhu chytrých telefonů samozřejmě můžeme mít radost, ale také trochu nespokojeně konstatovat, že řada z nich jsou opravdu levné a nic moc kvalitní kousky. Navíc u řady starších telefonů (i tabletů) si o aktualizacích na nejnovější Android můžete nechat jenom zdát, výrobci jednoduše nemají zájem. Prodali, dostali peníze, tak co by se extra snažili.

Nicméně nesporným faktem je, že podíl Androidu stále roste. V červenci se Android navíc poprvé v historii stal jedničkou v podílu mobilního prohlížení – tady prvenství hodně dlouho patřilo Apple a iOSu.

Podle čerstvých výsledků NetMarketShare je rozdíl zatím jen velmi těsný, ale pokles Apple a vzestup Androidu je setrvalý zhruba od března tohoto roku. Je vhodné poznamenat, že se jedná o podíl mobilů a tabletů. Právě v tabletech měl Apple dlouhodobě velkou výhodu v existenci iPadu. 

Našli jste v článku chybu?
8. 8. 2014 12:38
fx (neregistrovaný)

Tak je to logické, že tohle muselo přijít. Android se dneska cpe úplně do všeho a podíly Applu na trhu smartphonů a tabletů budou klesat. Důležité ale je, že ve svém segmentu neustále rostou. Srovnávání s celým odvětvím je podle mě mimo mísu. Např. u automobilek taky řešíte konkurenci v dané třídě. A o to jde Applu především.

6. 8. 2014 16:19
TeX (neregistrovaný)

To iOS vydržel hodně hodně dlouho vzhledem k počtu android zařízení ...