Hlavní navigace

CIF 2010: Češi nakupují elektronické čtečky knih, placený obsah ale zatím chybí

Martin Vyleťal

Před rokem si kupovali elektronické čtečky knih jen technologičtí nadšenci, dnes už například americký Amazon prodává více elektronických než papírových knih s pevnou vazbou. Pokud si kladete otázku, kdy dorazí čtečky i do Česka, tak už tu dávno jsou. Podle Martina Malého, šéfredaktora serveru Zdroják.cz, bude začátkem příštího roku v Česku na 150 tisíc čteček. Existuje tedy široká cílová skupina, která je navíc za obsah ochotna platit. V současné době ale bohužel odpovídající český placený…

Před rokem si kupovali elektronické čtečky knih jen technologičtí nadšenci, dnes už například americký Amazon prodává více elektronických než papírových knih s pevnou vazbou. Pokud si kladete otázku, kdy dorazí čtečky i do Česka, tak už tu dávno jsou. Podle Martina Malého, šéfredaktora serveru Zdroják.cz, bude začátkem příštího roku v Česku na 150 tisíc čteček. Existuje tedy široká cílová skupina, která je navíc za obsah ochotna platit. V současné době ale bohužel odpovídající český placený obsah chybí. Vydavatelé a tvůrci obsahu mají podle Malého půl roku, aby se svezli na vlně placeného obsahu, pokud se jim to nepodaří, tak o potenciální zákazníky nadobro přijdou.

Našli jste v článku chybu?
15. 11. 2010 7:15
hari (neregistrovaný)

S problemy ala OCR jsem se setkal minimalne, zato ty pomichane radky jsou castejsi. Vyresil jsem to prevodem (freeware Calibre) do jineho formatu, zatim to vzdy zabralo. Prevede i uzamcene soubory.

12. 11. 2010 10:37

Zdrojem je (pro tvrzení o ČR) dotazníkový průzkum provedený v polovině letošního roku naší redakcí na statistické množině cca 300 responentů. Pro tvrzení o zahraničních trzích jsou to průzkumy provedené naposledy Forresterem.