Hlavní navigace

Číňan odsouzen na čtyři roky za kritiku vlády na Internetu

Jiří Macich ml.

Organizace Reportéři bez hranic přinesla zprávu, že v Číně byl ke čtyřem letům nepodmíněného vězení tento čtvrtek odsouzen Čchen Šu-čching za kritiku komunistické vlády na Internetu. Jeden ze zakladatelů protirežimní Čínské demokratické strany doplatil na současné zátahy proti lidem, kteří na Internetu otevřeně kritizují současné politické poměry v nejlidnatější zemi světa, což se úřadům zvláště před nadcházející letní olympiádou, která se příští rok bude v Číně konat, vůbec nelíbí. Reportéři…

Organizace Reportéři bez hranic přinesla zprávu, že v Číně byl ke čtyřem letům nepodmíněného vězení tento čtvrtek odsouzen Čchen Šu-čching za kritiku komunistické vlády na Internetu. Jeden ze zakladatelů protirežimní Čínské demokratické strany doplatil na současné zátahy proti lidem, kteří na Internetu otevřeně kritizují současné politické poměry v nejlidnatější zemi světa, což se úřadům zvláště před nadcházející letní olympiádou, která se příští rok bude v Číně konat, vůbec nelíbí. Reportéři bez hranic požadují jejich okamžité propuštění. Údajně jde až o padesát lidí. (SITA)

Našli jste v článku chybu?
20. 8. 2007 14:34
Seti (neregistrovaný)
Tvůj příspěvek je opravdu velice podnětný a informativní :)
20. 8. 2007 11:57
noname (neregistrovaný)
nojo, ale zase za dvouvteřinové ukázání půlky prsa bylo vyhozeno x lidí, dotyčná dostala pokutu a od té doby tam neexistuje přímý přenos, aby se něco takového nestalo. nicméně tím nijak nechci zmenšovat demokratičnost USA, ta opravdu není (jen) o tom, co si kdo může dovolit říct v televizi. Osobně se číny velmi bojím. Všichni jí lezou do zadku, teď dokonce olympiáda, to už mi připomíná to co se dělo před druhou světovou (viz olympiáda v Berlíně)