Čínská CEFC už je i na českém webu. Kupuje podíl v Invii

Před nedávnem prodejce zájezdů vykoupil z polských rukou Jakub Havrlant, respektive jeho skupina Rockaway. Teď znovu změní majitele.

Tak už i internet. Vlna čínských peněz, které v tuzemsku rozhazuje Jaroslav Tvrdík, zasáhla i online byznys. Čínská skupina CEFC by měla v Invii koupit 50 až 90 procent. V rozhovoru pro MfD to tvrdí viceprezidentka CEFC Marcela Hrdá.

„Budeme žádat antimonopolní úřad o schválení a předpokládáme, že CEFC v cestovní on-line agentuře Invia ovládne 50 až 90 procent akcií,“ říká. 

Procenta se údajně budou odvíjet od finančních a časových možností skupiny Rockaway. „Potvrzujeme, že Rockaway bude mít řídící roli a vzájemné partnerství se skupinou CEFC budeme směřovat na rozložení 50 na 50,“ komentovala pro iDnes situaci mluvčí Rockaway Michaela Papežová.

EBF16

Antimonopolní úřad si s Rockaway užije. Invii bude mít na stole už podruhé za čtvrt roku a navíc pořád řeší podzimní akvizici Mallu a Heureky

Peníze na jednu z největších nákupních šňůr historie tuzemského internetu poskytuje Havrlantovi především Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří jsou u E-commerce holdingu v podstatě od začátku. Nejsou ale sami, kdo si vybrali Jakuba Havrlanta jako dveřníka do světa internetového byznysu. Za Mall a Heureku už totiž tekly peníze z pokladny PPF

Školení: Právo vs. online marketing

  •  
    Jak chránit vlastní značku a obsah.
  • Jak využívat cizí díla pro svoje prezentace.
  • Na co si dát pozor při tvorbě reklamy na internetu.

Více o školení Právo vs. online marketing »