Hlavní navigace

Vyhlášení investoři vložili 25 milionů USD do tajemného řešení mobilních plateb

Marek Janouš

„Clinkle“ („cink cink“) prý vyřeší mobilní platby převratným způsobem, kterým to nikdo jiný zatím nedělá, a obchodník si bude moci software nainstalovat během několika minut. Ale až napřesrok.

Clinkle hodlá převratným způsobem vyřešit mobilní platby. Veřejně nepoví, jakým, aby ho ostatní nemohli napodobit, dokud Clinkle nebude hotov, a to má přitom být až napřesrok, a nejprve bude Clinkle uveden dokonce jen pro studenty…

Zakladatel Lucas Duplan a další pracují na projektu potají už dva roky, zatímco zároveň dokončovali svá studia na Stanfordu. Letos na jaře však začali nabírat lidi — především jiné studenty ze Stanfordu, a posbírali na to i nějaké peníze mimo jiné od profesorů (psal WSJ už v dubnu).

UX17_snitker

Nyní Clinkle ohlásil, že získal 25 milionů dolarů od některých z nejvyhlášenějších jmen ze Silicon Valley — od Accel Partners, Andreessen Horowitz, Intel Capital a Intuit Inc., a dále například od spoluzakladatele Qualcommu, spoluzakladatelů VMWare, zakladatele Salesforce, také od Petera Thiela a dalších. Na blogu je jich celý odstavec, ale ani tam nejsou všichni.

Příspěvek na blogu je také skoro jediným veřejným pramenem o tom, co a proč Clinkle dělá. A vedle příběhu z londýnského letiště o zapomenuté kreditce v něm sotva najdete nějaké bližší náznaky.

Našli jste v článku chybu?
28. 6. 2013 17:37
Cinkla Kostka (neregistrovaný)

a jeste neco: - tento clanek na Lupa.cz vysel 27/6 v 19:36 - domena www.clinkle.cz byla zaregistrovana 27/6 ve 22:24

Takze naprosta shoda okolnosti...

Zase jen dalsi domenovej spekulant, co se chce prizivit na cizim napadu. Paraziti p0sran1!

1. 7. 2013 14:23
Noruas (neregistrovaný)

Uz mnoho let (desetileti?) jsou mobilni platby nikoliv o nejakem zazracnem technologickem reseni, ale o ochote mobilnich operatoru a bank. Nevim, co s tim nejaky "startap" chce udelat.