Cloudové úložiště SkyDrive se brzy přejmenuje na OneDrive

Microsoft používal značku SkyDrive více než pět let. Dostal se ale do sporu s britskou televizní společností BSkyB, která drží ochrannou známku na slovo „Sky“.

V nejbližších dnech, zřejmě začátkem února, přestane společnost Microsoft pro svoje cloudové úložiště používat značku SkyDrive. Ta byla se službou spjata téměř od samého počátku (v době beta testování, kdy k ní měl přístup omezený počet uživatelů ze Spojených států nesla označení Windows Life Folders). Označení Windows Live SkyDrive začal Microsoft oficiálně používat v srpnu 2007.

Problémy nastaly v okamžiku, kdy se proti značce ohradila britská televizní společnost BSkyB. Její zástupci totiž přišli s tvrzením, že slovní spojení SkyDrive porušuje ochrannou známku, kterou má televizní společnost v držení. Konkrétně se jedná o ohrannou známku na slovo „Sky“. 

Britové hnali spor až k soudu a ten nejvyšší v červnu 2013 rozhodl, že Microsoft opravdu ochrannou známku BSkyB porušil. Koncem července téhož roku obě firmy oznámily mimosoudní dohodu, ve které se Microsoft zavázal, že se značky SkyDrive vzdá. BSkyB ale zárověň svolila, aby Microsoft mohl značku používat „po přiměřenou dobu, potřebnou k přechodu na novou značku.“

UX16

Pět měsíců po mimosoudní dohodě Microsoft představuje nový název služby. Napříště se bude jmenovat OneDrive. Kdy přesně k přejmenování dojde, zástupci firmy neuvedli. Omezili se pouze na konstatování, že to bude brzy. Dá se předpokládat, že by k tomu mohlo dojít již začátkem února.

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 2. 2014 12:16
Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení: Online Public Relations aneb PR sociálního věku

  •  
    Jak se liší digitální PR oproti klasickému PR.
  • Jak tvořit tiskové zprávy.
  • Jak monitorovat a vyhodnocovat PR.

Detailní informace o školení »