Hlavní navigace

Co nás čeká na letošním Invexu?

Redakce 1. 10. 2002

Účast telekomunikačních firem na veletrhu Invex má charakter křivky. Od nesmělých začátků v první polovině devadesátých let minulého století se telekomunikační společnosti na několik roků staly dominantou Invexu s obřími výstavními stánky a hlučnými doprovodnými akcemi. Letos však návštěvník spočítá účast těch nejdůležitějších na prstech obou rukou.

Z velké pětky telekomunikačních operátorů Aliatel, Contactel, České radiokomunikace, Český Telecom a GTS se Invexu zúčastní pouze poslední tři jmenovaní: „Návštěvníci si prakticky vyzkouší například videokonference, službu Traveller nebo datové služby. Odlišujeme se také tím, ze přímo v areálu BVV sídlí naše regionální pobočka,“ říká marketingový ředitel GTS David Duroň.

„Každý návštěvník stánku se může seznámit s kompletní nabídkou služeb Českých Radiokomunikací, která zahrnuje služby vysílací, telekomunikační a služby pronájmu objektových kapacit. Současně zde bude představen nový kompletní balíček telekomunikačních služeb s názvem BlueTone,“ říká tisková mluvčí Českých radiokomunikací Jana Němcová.

Ještě slabší je prezentace mobilních operátorů, kde je po hojné účasti z předchozích ročníků zastoupen pouze Eurotel a i jeho stánek bude mít specifickou podobu: „Eurotel se veletrhu Invex již tradičně účastní, v letošním roce však bude prezentovat své služby jiným způsobem, než na jaký byla veřejnost zvyklá. Pro širokou veřejnost bude v paviloně Game Hall připravena Gamestar Juice Invex Show,“ říká Martin Žabka z tiskového oddělení Eurotelu.

Názory na efektivitu Invexu jako veletrhu se mezi vystavovateli liší. V poslední době však začínají převažovat ty pesimistické: „Aliatel se letošního ročníku veletrhu Invex neúčastní, obdobně jako v roce loňském. Důvodem této neúčasti je přehodnocení marketingových aktivit a soustředění na jiné formy komunikace a podpory prodeje,“ říká tisková mluvčí Aliatelu Martina Kemrová.

„Invex se zapsal do povědomí široké veřejnosti jako jedna z nejvýznamnějších událostí na poli komunikací. Naše společnost se chce představit nejenom současným, ale i potenciálním zákazníkům jako plnohodnotný telekomunikační operátor,“ říká Jana Němcová.

„Oskar neplánuje vlastní expozici na veletrhu Invex, podobně jako v loňském roce. Důvodem je především to, že Invex neoslovuje cílovou skupinu, na kterou se snažíme cílit v rámci naší komunikace. Invex však chápeme jako důležité místo pro setkávání příznivců moderních technologií a mladých talentů, a proto jsme zde již v loňském roce realizovali ojedinělý seminář,“ pravil Roman Frkous z tiskového oddělení Českého Mobilu.

„I přes klesající trend patří Invex stéle k nejnavštěvo­vanějším veletrhům s IT a telekomunikační tématikou. Zároveň je to ideální místo pro setkávání s našimi obchodními partnery a firemními zákazníky,“ říká Martin Žabka.

Tradičně silné zastoupení bude mít na Invexu naopak multimediální zábava. Pořadatelé dokonce vyjma Game Hall vymysleli Herní mistrovství České republiky. Z původně malé LAN-party se zrodila obrovská akce – klání o mistra České republiky v několika počítačových hrách, konkrétně v Counter-Strike, Quake III Arena, Age of Empires II, Unreal Tournament a Operation Flashpoint.

Anketa

Pojedete letos na Invex?

Našli jste v článku chybu?

11. 10. 2002 17:20

Jiří Rýdl (neregistrovaný)
Me tedy ucast BW na "konkurencnim" projektu prekvapila, ale chapu to. At uz predchozi dohoda byla jakakoliv, BW si svoje misto na reklamnich plochach zajistil, a tak se nemusi bat o svoje vedouci postaveni mezi hernimi servery. Byt sefredaktorem musi byt nekdy zatracena drina, ze?

1. 10. 2002 17:56

Mirek Zeman (neregistrovaný)
Ja je povazuji za stylisticky neutralni.
Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Jak koupit Mikuláše a nenaletět

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není