Hlavní navigace

ČOI a policie se zabývají e-shopem levne-nakupy.net

Jiří Macich ml.

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před e-shopem levne-nakupy.net, na nějž si u ní stěžovalo několik nespokojených zákazníků, kteří po platbě předem nedostali zboží a nedočkali se ani vrácení peněz. Inspektoři ČOI chtěli provést kontrolu v místě podnikání ženy, která je uvedena v kontaktech na webu e-shopu. Tam se jí ale nepovedlo zastihnout a ve spolupráci s městskou policií se přišlo na to, že podnikatelka pobývá v Rakousku. České obchodní inspekci se s ní nakonec zkontaktovala.…

Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před e-shopem levne-nakupy.net, na nějž si u ní stěžovalo několik nespokojených zákazníků, kteří po platbě předem nedostali zboží a nedočkali se ani vrácení peněz. Inspektoři ČOI chtěli provést kontrolu v místě podnikání ženy, která je uvedena v kontaktech na webu e-shopu. Tam se jí ale nepovedlo zastihnout a ve spolupráci s městskou policií se přišlo na to, že podnikatelka pobývá v Rakousku. České obchodní inspekci se s ní nakonec zkontaktovala. Podnikatelka s pomocí přítomného tlumočníka a svého manžela sdělila, že předmětný internetový obchod levne-nakupy.net neprovozuje a nikdy dříve neprovozovala. Zboží, jež je prezentováno na webu nevlastní ani neprodává, shrnuje Tomáš Vozáb, tiskový mluvčí ČOI.

Podle informací ČOI prý bankovní účet, na který spotřebitelé (zákazníci) poukazovali peněžní částky za objednané zboží, není jejím účtem a nezná jeho majitele a o existenci takového e-shopu ani nevěděla. Vzhledem k tomu, že uvedená fakta nesou znaky podvodného jednání, neoprávněného podnikání a obohacování, postupuje se toto podání Policii ČR, dodala Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2012 22:46
acc.men (neregistrovaný)

Tak uz je aj na bazos.cz PSTCZ0450842 to jsem daval do zpravy a 805970004/2700 tady je cislo uctu a to jsem mu ja ko..t poslal 4500kc

30. 4. 2011 13:38
Tony (neregistrovaný)

It indeed is very interesting. good to know what's going on out there. Btw, why don't you check out Bose 901 Speakers and Remote Controlled Helicopters and give us some feedback.