Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Creative Commons – budoucnost copyrightu?.

Libor Chocholaty
Libor Chocholaty (neregistrovaný)
13. 4. 2004 10:29

Re: Nic nového pod sluncem

celé vlákno
Ja vam nejak nerozumim s pojmem nevzniknul sam od sebe.
 

Jde o to, že nevznikl samovolným postupným procesem. K jeho vzniku se panovník musel dobrovolně vzdát části své moci. Kapitalismus nevznikl revolucí za nějaké ideály. Kapitalismus byl vytvořen postupnou řadou uvážených kroků. Na jejich začátku byly také ideály, jenže se neprosazovaly silou nasraného lidu (revoluce), ale shora za nějakým úmyslem. Tím úmyslem bylo nasycení lidí. V té době probíhala v Evropě populační exploze a dosavadní infrastruktura nestíhala. Vytvoření kapitalismu bylo obrovkým pokusem nasytit ty davy. Dnes již víme, že pokusem velice úspěšným.
 
To je zvlastni, ja mam naopak pocit, ze dnesni stav je dusledkem prave neustaleho zasahovani do fungovani volneho trhu.
 
Tady si myslím, že kapitalismus jako takový je nestabilní systém, který inklinuje k monopolismu. Pokud chcete zachovat konkurenční prostředí musíte se o kapitalismus starat. Sám od sebe, bez zasahování zvenčí se časem změní na monopolismus. Jako kulička má tendenci skutálet se s kopce dolů. Pokud ji chcete mít nahoře, musíte ji tam držet. Je to sysifovská práce, ale vyplatí se.

   
Chcete přispět jako registrovaný uživatel? Přihlaste se ke svému účtu.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
 

Pravidla pro diskutující

Přidáním čtenářského příspěvku do diskusí či fóra souhlasíte s tím, že budete dodržovat následující pravidla. Při jejich hrubém porušení se vystavujete riziku smazání příspěvku, jeho modifikaci, v krajním případě i zablokování přístupu do diskusí.

Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat příspěvky, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. V takové situaci je na zvážení redakce, zda příspěvek modifikuje s viditelným upozorněním, či přímo smaže. Redakce nikdy nemaže „nesouhlasné komentáře“ jen proto, že jsou nesouhlasné. Vítáme střet názorů, ale vždy v rámci slušné a kultivované debaty.

Příspěvky nesmí obsahovat:

  1. Vulgární či hrubé výrazy.
  2. Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  3. Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  4. Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  5. Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  6. Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  7. Prokazatelně protiprávní obsah.

Informace o soukromí: U všech přidaných komentářů provozovatel ukládá IP adresu a hostname odesílatele. U neregistrovaných uživatelů se na webu zobrazuje část hostname, případně IP adresy, neumožňující identifikovat konkrétní počítač.

Povolené značky XHTML: a, br, code, em, li, ol, p, pre, strong, sub, sup, ul