Hlavní navigace

Česká televize chystá pro své redaktory pravidla chování na Internetu

Jiří Macich ml.

Vedení zpravodajství České televize připravuje psaná pravidla pro chování redaktorů veřejnoprávní televize na veřejnosti včetně působení na veřejných komunitních serverech. Během úterní diskuse o vztahu médií k Facebooku na pražské Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy to řekl Milan Fridrich, ředitel zpravodajství České televize. Odmítl přitom, že důvodem tohoto kroku by byla nedávná nelichotivá poznámka na adresu čínské velvyslankyně v Praze, kterou na Facebooku utrousil Jindřich Šídlo,…

Vedení zpravodajství České televize připravuje psaná pravidla pro chování redaktorů veřejnoprávní televize na veřejnosti včetně působení na veřejných komunitních serverech. Během úterní diskuse o vztahu médií k Facebooku na pražské Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy to řekl Milan Fridrich, ředitel zpravodajství České televize. Odmítl přitom, že důvodem tohoto kroku by byla nedávná nelichotivá poznámka na adresu čínské velvyslankyně v Praze, kterou na Facebooku utrousil Jindřich Šídlo, vedoucí redakce domácího zpravodajství České televize. Téma chování redaktorů veřejnoprávní televize na Facebooku jsme začali řešit mnohem dříve, řekl Milan Fridrich.

Podle něj by redaktoři veřejnoprávních médií měli na veřejnosti vystupovat tak, aby splňovali podmínky kodexů zaměstnance. U komerčních médií by podle svých slov ale tak striktní nebyl. I komerční média však řeší působení svých tváří na Internetu. Asi nejznámější kauzou letošního roku je propuštění Jiřího Dlabaji z Novy. Dlouholetý redaktor Televizních novin natočil a na svém blogu publikoval kontroverzní video, kde jeho kolegové během práce při narážkách na tzv. prasečí chřipku předváděli chrochtání. Podle nadřízených tím byl porušen etický kodex. (DigiZone.cz)

Našli jste v článku chybu?
30. 10. 2009 8:08
xpckar (neregistrovaný)
Naprostej souhlas. Neboli jako vždy - převlečená cenzura. Natož, pokud jde o Čínu. Tam bych byl dokonce na svym profilu velmi, velmi vulgární, dotyčnej se dokonce ještě držel slušnejch mezí.
29. 10. 2009 23:53
:-) (neregistrovaný)
ČT a ostatní firmy či instituce by si měly uvědomit, že být například knězem, prezidentem atd. je zcela něco jiného než být redaktorem - tedy ZAMĚSTNANCEM! Zaměstnanec zastupuje mimo pracovní dobu POUZE sám sebe a nevidím jediný důvod proč by nemohl o komkoli prohlásit jako svůj svobodný názor, že je to blbec/kráva. Zvlášť, když to udělá na svém SOUKROMÉM profilu nebo webu a mimo pracovní dobu a nikdy neuvádí, že to říká jako zástupce té dané firmy, ale říká to sám za sebe! Co všechno ještě b…