Hlavní navigace

Česká televize zkusí fotbalový online přenos už o víkendu

Jiří Macich ml.

Už jsme vás informovali, že Česká televize od příští sezóny nabídne živé internetové přenosy všech fotbalových utkání hraných v nejvyšší tuzemské soutěži. Fotbaloví fanoušci si však mohou dát malý předkrm, protože Česká televize přinese zkušební a v jejím podání první čistě internetový přenos ještě z posledního kola tohoto soutěžního ročníků. Půjde o zápas mezi FK Teplice a SK Kladno. Tepličtí mají stále teoretickou šanci na evropské poháry, Kladno nemá jistou záchranu v nejvyšší soutěži. Zápas…

Už jsme vás informovali, že Česká televize od příští sezóny nabídne živé internetové přenosy všech fotbalových utkání hraných v nejvyšší tuzemské soutěži. Fotbaloví fanoušci si však mohou dát malý předkrm, protože Česká televize přinese zkušební a v jejím podání první čistě internetový přenos ještě z posledního kola tohoto soutěžního ročníků. Půjde o zápas mezi FK Teplice a SK Kladno. Tepličtí mají stále teoretickou šanci na evropské poháry, Kladno nemá jistou záchranu v nejvyšší soutěži. Zápas se hraje v sobotu 17. května od 15:00 a sledovat jej bude možné na webu FotbalŽivě.cz. Česká televize zápasy na Internetu přenáší již delší dobu, ale jednalo se vždy o přenos připravovaný primárně pro televizi. První velký fotbalový přenos přinesl loni v listopadu zpravodajský portál iDnes.

Přes léto se budou dolaďovat technické záležitosti přímo na jednotlivých stadionech. Fotbalové kluby podle České televize přijaly plán internetových přenosů kladně. Každý přenos bude realizován jen pomocí jedné kamery. Utkání budou komentována reportéry České televize. Podle informací z Českomoravského fotbalového svazu by měly být přenosy dostupné zdarma, ale Česká televize se k tomu ještě jednoznačně nevyjádřila. Vedle přímých přenosů by měl být na webu České televize dostupný archiv všech odvysílaných zápasů. Zajímavé bude sledovat, jak se projeví internetové přenosy na návštěvnosti stadionů, která není dlouhodobě dobrá. Na jednu stranu mohou pohodlnější diváci přesedlat k Internetu, ale na druhou stranu by se mohl fotbal v Česku více popularizovat. Uvidíme v sezóně 2008/2009. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
15. 5. 2008 13:40
VfB (neregistrovaný)
navíc alespoň v rámci českého fotbalu a dalších sportů, jde o pouhé divadlo, kdy výsledek je stejně předem znám (podle toho kdo dá rozhodčímu více), raději než samotný zápas by měla televize přenášet zápasy hools po nebo před samotným zápasem, tam je to zápolení alespoň opravdové, ne taková komedie jako předvádějí hráči na hřišti, alespoň by se částečně vrátili ty peníze, které nás každý zápas stojí, tedy policejní manévry před a po prostě fotbal mohou sledovat jen tupé ovce, které by sledovali …
15. 5. 2008 12:04
Vzhledem ke sledovanosti filmoveho klubu a fotbalu (sportu obecne) bych byl se slovem mensina opatrny. Jinak tam jde spis o to, ze CT4Sport plno lidi nema, zatimco CT2 maji "vsichni".