Hlavní navigace

Čtvrtý GSM operátor v České republice se odkládá

Jiří Macich ml.

S příchodem čtvrtého GSM operátora na český trh to zřejmě nebude tak žhavé, jak se ještě před několika měsíci zdálo. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) chtěl původně výběrové řízení na patřičné frekvence připravit do konce prvního čtvrtletí tohoto roku. O tom více v článku U:fon má zájem o čtvrtou GSM licenci. Podle informací serveru Euro.cz však nejdříve musí být vyřešeny legislativně-technické problémy, které zamýšlený tendr obnáší. To jeho vyhlášení zdrží a možná konkurence pro T-Mobile,…

S příchodem čtvrtého GSM operátora na český trh to zřejmě nebude tak žhavé, jak se ještě před několika měsíci zdálo. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) chtěl původně výběrové řízení na patřičné frekvence připravit do konce prvního čtvrtletí tohoto roku. O tom více v článku U:fon má zájem o čtvrtou GSM licenci. Podle informací serveru Euro.cz však nejdříve musí být vyřešeny legislativně-technické problémy, které zamýšlený tendr obnáší. To jeho vyhlášení zdrží a možná konkurence pro T-Mobile, Telefóniku O2 nebo Vodafone s celorepublikovým pokrytím přijde později.

Během vyhodnocování změn v plánu využití rádiového spektra jsme narazili na několik problematických bodů, týkajících se jak legislativy, tak i technologií, které musíme nutně vyřešit. Zároveň se musíme domluvit s dalšími regulátory na harmonizaci frekvencí na evropské úrovni, aby si nové sítě vzájemně nepřekážely, uvedl pro Euro.cz Pavel Dvořák z Českého telekomunikačního úřadu. Předpokládám, že podklady pro vyhlášení výběrového řízení budeme mít k dispozici začátkem příštího roku, dodal Pavel Dvořák.

Našli jste v článku chybu?
4. 4. 2010 23:21
Infernus (neregistrovaný)
Jdětě do kopru s konkurenčním prostředím. Vy snad opravdu chcete dalšího mobilního operátora ? Tak jo, mějte ho, ale ten vám zavede účtování hovorů 500+60 a ostatní se přizpůsobí a jste v háji. Kdyby byl jen jedinej operátor s pevnými tarify, tak by nebyl v tarifech takový bordel. Kdo se v těch tarifech má vyznat ?? Zlatej SPT Telecom.
3. 4. 2010 15:01
Jsi spadl z visne? Zlevneni? No to jo. Mozna tak ze zacatku budou delat jak jsou skveli a kdesi cosi a po nbrani ovecek se pekne nenapadne vrati do roviny s ostatnimi operatory a vsichni (krome zakazniku) budou spokojeni. Kdyz je u nas nejdrazsi mobilni komunikace siroko daleko (a to i bez nejake upravy zivotni urovne a platu - proste je to v prepoctu na koruny levnejsi) a teleko. firmy si nadherne masti kapsy si myslis ze se budou chtit tehle vyhody vzdavat? Tak tomu sam neveris!!