Internet Info, s.r.o. Lupa Měšec Podnikatel Root Zdroják DigiZone Slunečnice Vitalia TopDrive KupDnes Navrcholu NovýTarif Dobrý web Weblogy Woko Jagg Computer.cz SK: MojeLinky

Názor k článku
Další nestabilita v BGP protokolu ohrozila Internet

uživatel si přál zůstat v anonymitě ---.chickenkiller.com
22. 5. 2009 14:32

Re: Prasečina

celé vlákno
No za me (podotykam, ze se nezivim jako programator, i kdyz obcas neco napisu) sme se uz na zs (krouzek) ucili, ze 20% kodu je to, co vykonava funkci a 80% to, co osetruje chybovy stavy. Ono to pak celkem logicky dopada tak,ze programator napise tu funkci a chyby uz neosetri. Proc by mel, vzdyt preci "nikdo neni tak blby, aby misto cisla vlozil string".

Vysledek je v extremnim pripade ten, ze vyvojari samozrejme vse funguje, protoze "vi", co ma kam zadat, ale prvni uzivatel aplikaci spolehlive sestreli, protoze zada nejakou blbost.

BTW: Pouzivat ruzna "magicka" cisla je dost rozsireny zpusob programovani. Prca nastava, kdyz kod potrebuje upravit nekdo jiny nebo i tvurce po par mesicich/letech ;) .