Hlavní navigace

Další problémy okolo virtuální měny, Flexcoin a Poloniex přišly o bitcoiny

Martin Vyleťal

Bitcoinová banka Flexcoin ukončila činnost poté, co vyšlo najevo, že z ní někdo odsál 896 BTC. Směnárna Poloniex zase hlásí ztrátu více než 12 % spravovaných bitcoinů.

Krádeže bitcoinů neustávají. Jen pár dní poté, co kvůli ztrátě 850 tisíc BTC zkrachovala Mt. Gox, jedna z největších „směnáren“ virtuální měny Bitcoin, dostaly se do problémů další. Služba Flexcoin, která se prezentovala jako první bitcoinová banka ukončila svoji činnost. Umožňovala zákazníkům rychlé bezplatné převody mezi jejich účty.

Dnes ráno se na webu objevila zpráva, že důvodem uzavření banky byl útok, který ze směnárny odsál 896 BTC v hodnotě zhruba 12 milionů Kč. Ty jsou zřejmě nenávratně ztraceny. Flexcoin ale nepřišla o všechny bitcoiny. Některé totiž uchovávala na zařízeních, která nebyla připojena k Internetu. O tyto bitcoiny si mohou jejich majitelé zažádat.

UX17

Pikantní na celé věci je, že ještě minulý týden se zástupci Flexcoinu na Twitteru chlubili, že se jich krach Mt. Goxu nijak nedotknul.

Dnes ráno přiznal ztrátu bitcoinů i provozovatel směnárny Poloniex. Hacker, kterému se podařilo objevit zranitelnost systému odčerpal z Poloniexu přes 12 % všech bitcoinů. Škoda dosahuje zhruba jednoho milionu Kč. Provozovatel směnárny se přihlásil k odpovědnosti a přislíbil, že udělá vše proto, aby ukradené bitcoiny zákazníkům nahradil.

Našli jste v článku chybu?
4. 3. 2014 17:15
Ano (neregistrovaný)

Beztak nebylo, sami majitele si to preposlali jinam a rekli ze "zli hackeri to cornuli" :D

4. 3. 2014 17:13
Ano (neregistrovaný)

Proc by se melo vedet, kdo to udelal? Anonymita a nedohledatelnost jsou prece velky pozitiva teto "meny" :D. Zvykejte si, ze pokud se BTC chytne, bude kazda druha stranka "hacknuta" co tyden :D. Postih za podvod s "hacknutim" je nulovy, prijit na vas nemuzou a tak si budou majitele sluzeb posilat vase penize na sve nove anonymni ucty.

:D Navratitelnost 0, pokud vykradou banku, dostanete penize alespon castecne zpet, v pripade BTC budete mit 0.

Blablabla maji to mit na flashce a klic na papirku…