Hlavní navigace

Další zvěsti o Nexus One, údajném mobilu od Googlu

Jiří Macich ml.

Spekulace kolem vlastního mobilu od Googlu stále sílí, přestože sám Google jeho přípravy nepotvrdil a poslední oficiální zprávy jej naopak popírají. Nicméně Federal Communications Commission (FCC) nedávno posvětila mobilní telefon od tchajvanského výrobce HTC nesoucí jméno Nexus One. Právě tento název se už delší dobu uvádí jako jméno telefonu, který pro Google vyrábí HTC a Google jej má prodávat pod vlastní značkou. Podle informací z FCC by Nexus One (ať už to bude jen další komunikátor HTC…

Spekulace kolem vlastního mobilu od Googlu stále sílí, přestože sám Google jeho přípravy nepotvrdil a poslední oficiální zprávy jej naopak popírají. Nicméně Federal Communications Commission (FCC) nedávno posvětila mobilní telefon od tchajvanského výrobce HTC nesoucí jméno Nexus One. Právě tento název se už delší dobu uvádí jako jméno telefonu, který pro Google vyrábí HTC a Google jej má prodávat pod vlastní značkou. Podle informací z FCC by Nexus One (ať už to bude jen další komunikátor HTC nebo skutečně mobil pod křídly Googlu) bude pracovat jak v GSM sítích, tak v UMTS sítích. O konektivitu se má postarat podpora pro GPRS, EDGE a vysokorychlostní HSUPA a HSDPA. Nebude chybět WiFi (b/g) nebo Bluetooth 2.1 s EDR.

Federal Communications Commission také měla posvětit dokovací stanici pro Nexus One, kde stojí za zmínku AV výstup. Ve výbavě Nexus One by se měl údajně objevit i pětimegapixelový fotoaparát s LED bleskem a autofokusem, slot na paměťovou kartu microSD (až 32 GB), A-GPS navigace (+ digitální kompas) a operační systém Android 2.1. Vše jsou to ale zatím nepotvrzené informace pocházející z více či méně důvěryhodných zdrojů. Jestli je na nich skutečně něco pravdy, by se mohlo ukázat už začátkem ledna, kdy se má Nexus One začít prodávat. (Engadget)

Našli jste v článku chybu?
29. 12. 2009 21:19
martin (neregistrovaný)
oprava: 2, nemyslim si, ze velkost pamate je jediny dovod, preco vyrobcovia nove verzie nedodavaju.
29. 12. 2009 21:17
martin (neregistrovaný)
1, myslim, ze autor operatorom myslel toho, kto si pristroj dal vyrobit a predava ho (napr. t-mobile g1) 2, nemyslim si, ze velkost pamate nie je jediny dovod, preco vyrobcovia nove verzie nedodavaju. 3, klamne zdanie to nie je, os je proste v najnovsej verzii dostupny na vsetky mobily applu, na rozdiel od androidu. a to, aka je politika jednotlivych spolocnosti a s tym suvisiace moznosti zachovania kompatibility, je nezaujimave.