Hlavní navigace

Damejidlo.cz plánuje letos obrat až 150 milionů korun

Martin Vyleťal

Agregátor nabídek dovozu hotových jídel očekává za únor obrat okolo sedmi milionů korun. Tomáš Čupr ve firmě, která Damejidlo.cz provozuje, letos zvýšil svůj podíl.

Agregátor nabídek dovozu hotových jídel do domu Damejidlo.cz dosáhne za únor tržeb okolo sedmi milionů korun. Uvedl to na včerejším setkání s novináři Tomáš Čupr. Ten je jednatelem společnosti PIZZATIME s.r.o., která agregátor provozuje. 

Chceme Čechům ukázat, že dovezené jídlo je výrazně lepší než to, které si doma dokážou uvařit. A daří se nám, uvedl Čupr v dnes vydané tiskové zprávě.

Za celý letošní rok by se obrat společnosti mohl podle Čupra vyšplhat na 120 až 150 milionů korun. Čupr také odhadl, že firma by se už březnu mohla dostat do zisku.

Je to suprový byznys už teď. Kdybychom si řekli, že už to víc nejde, už teď bychom dokázali generovat slušný zisk, jen by to znamenalo obětovat růst, zakonzervovat tu firmu a každý měsíc si vytáhnout pár set tisíc, ale to nechceme, uvedl Čupr v rozhovoru pro IHNED.cz.

Damejidlo.cz začal fungovat loni v listopadu. Vychází z projektu Pizzatime.cz, který se účastnil loňského StartupYardu. Jeho majitel a provozovatel Adam Kurzok, prodal loni v říjnu většinový podíl ve firmě nově vzniklé investiční společnosti Slevomat Ventures. Ponechal si ve firmě pouze pětinový podíl. 

Letos došlo k další změně ve vlastnické struktuře PIZZATIME s.r.o. Od října vlastnil Slevomat Ventures ve firmě podíl ve výši 80 %. Část z tohoto podílu, přesně 16 %, bylo letos převedeno na společnost bizthusiasm B.V., registrovanou na Nizozemských Antilách. Bizthusiasm je investiční společnost, která patří právě Čuprovi.

Ve skutečnosti tak Čupr svůj podíl ve firmě PIZZATIME s.r.o. zvýšil. Ačkoli bývá Čupr spojován i se Slevomat Ventures, až doposud nebylo příliš jasné, jak velký podíl v této investiční společnosti vlastní. Jedná se totiž o akciovou společnost s akciemi na majitele. Čupr však včera prozradil, že ve Slevomat Ventures vlastní zhruba třetinový podíl.

Tomáš Čupr na setkání NetClub v roce 2011.
Autor: Petr Bartoš, Lupa.cz

Tomáš Čupr na setkání NetClub v roce 2011.

Podle našich informací Čupr společně se Slevomat Ventures v průběhu letošního roku odkoupí v PIZZATIME s.r.o. i zbývající pětinový podíl od Adama Kurzoka. Slevomat Ventures má na zbývající podíl předkupní právo.

Za kolik Slevomat Ventures v říjnu koupil 80 % podíl ve firmě nebylo zveřejněno. Podle Čupra zatím Slevomat Ventures do rozjezdu a rozvoje Damejidlo.cz investoval částku do jednoho milionu korun. V současné době zaměstnává deset lidí.

Jídlo objednané přes Damejidlo rozvážejí restaurace buď vlastními silami nebo rozvoz zajišťuje sám provozovatel agregátoru. Nemá pro tyto účely vlastní zaměstnance a vozidla, ale najímá si kurýrní firmu, která jezdí výhradně pro Damejidlo.cz.

Ta má k dispozici 12 kurýrů, kteří denně rozvezou zhruba 220 objednávek. Zatím jen po Praze. V průběhu letošního roku by měl začít rozvoz fungovat i v Brně. Celkově registruje Damejidlo.cz denně 800 až 900 objednávek.

Marže agregátoru u objednávek, které rozvážejí samy restaurace se pohybuje mezi 10 až 15 procenty. V případě, že si restaurace nachají u Damejidlo.cz i rozvoz stoupne marže na 20 až 35 procent.

Čtvrtinu všech objednávek platí zákazníci kartou. Přes mobilní aplikaci, která je dostupná pro platformy Android, iOS a Windows Phone, přichází 12 procent objednávek. Během všedních dnů tvoří 40 procent objednávek obědy. 

V současné době mohou lidé na Damejidlo.cz vybírat z nabídek 270 restaurací (v době spuštění služby v listopadu jich bylo 220). V nabídce jsou podniky z Prahy, Brna, Ostravy, Plzně, Olomouce, Ústí nad Labem, Hradce Králové, Českých Budějovic a Pardubic.Většina restaurací je ale těch pražských.

Našli jste v článku chybu?

1. 6. 2013 17:43

Lamapr (neregistrovaný)

Tak to jsem teda velice zvědavý jak se http://www.dovozjidladomu.cz/ na těch 150 mega dostane

3. 3. 2013 10:16

x (neregistrovaný)

Lednice, to je takovy ten vynalez minuleho stoleti ... vetsina lidi kteri nejsou bezdomovci tim vynalezem disponuje.

Stejne jako se vetsina lidi stavi cestou z prace na nakupy.

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka