Hlavní navigace

Dana Bérová: kvůli Peprnetu se v noci nebudím

Aleš Miklík

Lupa dnes pořádala další NetClub, jejímž hostem byla tentokrát Dana Bérová, poslední česká ministryně informatiky a současná Business development director společnosti Gartner. Moderátor Miloš Čermák samozřejmě využil příležitosti vrátit se zpět do časů existence ministerstva informatiky a jeho výsledků včetně kontroverzní dotace serveru Peprnet.cz. Vycházeli jsme z příkladu Koreje a Nizozemí, kde dotace obsahu způsobily rozvoj podnikání, komentovala Dana Bérová tehdejší podporu broadbandu ze…

Lupa dnes pořádala další NetClub, jejímž hostem byla tentokrát Dana Bérová, poslední česká ministryně informatiky a současná Business development director společnosti Gartner. Moderátor Miloš Čermák samozřejmě využil příležitosti vrátit se zpět do časů existence ministerstva informatiky a jeho výsledků včetně kontroverzní dotace serveru Peprnet.cz. Vycházeli jsme z příkladu Koreje a Nizozemí, kde dotace obsahu způsobily rozvoj podnikání, komentovala Dana Bérová tehdejší podporu broadbandu ze státních peněz a dodala, že i dnes považuje dotaci pro Peprnet za správnou, neboť přitáhla k problematice rozvoje broadbandu širokou pozornost.

Velká část diskuse NetClubu se točila kolem současné práce Dany Bérové ve společnosti Gartner i jejím dalším aktivitám, více se můžete dočíst na blogu NetClubu.

Dalším hostem projektu NetClub bude 28. května Zdeněk Šámal, šéfredaktor nového zpravodajského portálu televize Nova. Registrovat se můžete už nyní.

Našli jste v článku chybu?
30. 4. 2008 22:41
vera pohlova (neregistrovaný)
tydlety afery kazdeho jen otravuji. ja bych vsechny ty pocitace a peprnety zakazala.
30. 4. 2008 21:49
freenetak (neregistrovaný)
Pokud vim, tak Broadband fond dostal 1 procento z privatizace Telecomu, tj. 800 milionu. Mely se rozdelit po 200m po nasledujici roky. Prvni rok se rozdelilo 150 milionu, v tom bylo i 6m pro toho vykutaleneho peprnika. Zajimalo by mne ale, proc nedoslo k dalsim kolum ? Kam se podel zbytek penez ? Nenechali si je po zruseni MI nejaci kamaradicci ? Nebo je v ucetnictvi statu takovy bordel, ze 600 mega tam, 600 mega sem, nikoho to nepali.