Hlavní navigace

Dell umístil notebooky s Ubuntu ve svém e-shopu více na oči

Jiří Macich ml.

Už je to nějaký ten pátek, co Dell prodává notebooky i s Ubuntu. Někteří zákazníci si však stěžují, že je poměrně obtížné se notebooků s Ubuntu v jeho nabídce dopátrat. Existuje sice speciální stránka na adrese http://www.dell.com/ubuntu, ale to už zájemci musí vědět, co vlastně hledají. Dell nyní ve svém americkém e-shopu konečně jako jednu z možností volby notebooku podle dodávaného operačního systému uvedl vedle Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7 také právě zmiňovanou populární…

Už je to nějaký ten pátek, co Dell prodává notebooky i s Ubuntu. Někteří zákazníci si však stěžují, že je poměrně obtížné se notebooků s Ubuntu v jeho nabídce dopátrat. Existuje sice speciální stránka na adrese http://www.de­ll.com/ubuntu, ale to už zájemci musí vědět, co vlastně hledají. Dell nyní ve svém americkém e-shopu konečně jako jednu z možností volby notebooku podle dodávaného operačního systému uvedl vedle Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7 také právě zmiňovanou populární distribuci Linuxu.

Na českých stránkách Dellu zatím taková „vymoženost“ není. Můžete si zde sice vybírat notebooky podle procesoru, grafiky, úhlopříčky displeje nebo hmotnosti, ale nikoliv dle operačního systému. Píše se sice, že společnost Dell doporučuje systém Windows 7, ovšem ani s ohledem na ten si nelze jednoduše nabídku filtrovat jako to je možné v americkém e-shopu. (workswithu.com)

Našli jste v článku chybu?
15. 12. 2009 11:28
Honza Ebr (neregistrovaný)
Před mnoha lety jsem strávil několik měsíců na brigádě u českého DELLu a už tehdy to vedli stejným způsobem. Oni sami věděli, v jak příšerném stavu je jejich web (prakticky po jakékoliv stránce), ale měli o naprosto v paži - a nikdo se tomu nevěnoval. Jejich představa o ideálním prodeji byla donekonečna dokola obvolávat vytipované firmy s dalšími "výhodnými" nabídkami. Popravdě řečeno to nejspíš je slušná strategie, obzvlášť pak jejich soustředění na státní instituce (kde se všechno …
15. 12. 2009 7:44
minapija (neregistrovaný)
Ovšem nejlepší je si projít konfiguraci takového noťasu, kde v podstatě není možné skoro nic nakonfigurovat a skoro na konci to pro chvíle nudy nabídne knížku začínáme s Windows 7. Ta se může hodit všem, kteří budou chtít přejít na okna, alternativa vždy existuje :-)