Hlavní navigace

Dignity je bez Peněz

 Autor: 21971
Patrick Zandl 22. 12. 2008

Mělo to být budoucí české mediální impérium. Dnes Dignity přichází o stěžejní šperky: Peníze.cz ve skutečnosti koupil jiný zájemce a velký otazník je nad investorem.

Ještě v září 2008 všechno vypadalo na setkání Net-Clubu idylicky: Jan Václav Čep měl prostřednictvím své společnosti Dignity převzít Peníze.cz, portál Tiscali se všemi jeho internetovými službami jako je herní magazín Games Tiscali a Do kina. K tomu přibyla spolupráce s dalším významným filmovým webem ČSFD a Líbímseti. Vypadalo to na zajímavě konsolidovanou sbírku někdejších hvězd, kterým by nová krev a zejména peníze pomohly znovu zazářit. Do toho Dignity jednalo se „startupem roku“ Bezrealitky.cz

Idylka se nekonala

J. V. Čep, foto z Net-Clubu, září 2008

Už v listopadu ale bylo zřejmé, že idylka se nekoná. Ačkoliv investor celé akce měl být již dávno známý, neboť na setkání Net-Clubu jej J. Čep (na fotce vpravo) sliboval oznámit během měsíce, bylo kolem něj stále zataženo. Také vzestup někdejších hvězd k nové slávě nebo alespoň horečná činnost toto signalizující se nekonala. Jedinou viditelnou změnou bylo odstranění log partnerských serverů z již tak informačně skromného webu Dignity.

Na přelomu listopadu a prosince se začaly ozývat zvěsti, že partnerství dosud utajeného investora s Dignity nedopadlo, jednoduše řečeno, že se Dignity s investorem nedohodlo a rychle shání dalšího. Pokusili jsme se ověřit přímo u majitele Dignity J. Čepa, jaká je situace, ovšem bez odezvy.

Peníze.cz prodány jinam

Více jasno udělala zpráva společnosti Peníze.cz, a.s. Firma potvrdila, že její dosavadní majitel Salve Group (společnost vlastnil od roku 2004) se dohodl o prodeji všech akcií Peníze.cz do rukou českých investorů v čele s Františkem Alexou – a to již 13. září, tedy v době, kdy všichni byli přesvědčeni, že majitelem bude J. V. Čep. Z obchodu tedy skutečně sešlo a Dignity přijde o klenot koruny.

Podivné jsou dvě věci: proč Peníze oznamují investora nyní, tři měsíce po jeho vstupu, a také, proč v té době jako majitel Peníze.cz vystupoval J.V. Čep. Že by Alexa byl oním třetím do party v Dignity (spolu s Bruno Wertlenem)? To už je jen spekulace.

Jaká je nynější situace Dignity

Doplněno: Co se skrývá pod označením mediální skupina Dignity? Jde o volné sdružení firem (Dignity v současnosti nemá právní statut, je to jen registrovaná doména), které jsou smluvně a/nebo majetkově svázány s J.V.Čepem. V září se předpokládalo založení zastřešující společnosti.

Podobně již dříve nedošlo k dohodě o vstupu do Bezrealitky.cz – sám její provozovatel již v době vrcholících spekulací upozornil, že je sice jednáno o prodeji minoritního podílu, ale k dohodě nedošlo a tento stav trvá dodnes.

CIF16

Druhou důležitou součástí má být Tiscali, tam se situace podle našich informací nemění, ačkoliv k žádným velkým aktivitám spojeným s novým majitelem nedochází. Naposled jsou to volně přidružené weby jako Líbímseti, kde propojení je na bázi osobního přátelství mezi zástupci obou firem, nebo ČSFD, samo o sobě velký web, který pociťuje potřebu strategického partnera.

Zdá se vám, že situace kolem Dignity je nyní mírně nepřehledná? Nejste sami, vypadá to, jako by věci nešly podle plánu a kolující fámy nakonec měly pravdivý základ. Investor a peníze zřejmě nedopadly, Dignity se musí rozloučit se serverem Peníze.cz a i další avizované nákupy jdou obtížně, ne každý se nechá přemluvit na převzetí za podíl a budoucí zisky. To ale vůbec není konečná: Tiscali je něco, na čem se dá pracovat a stavět.

Anketa

Jak se podle vás vyvíjí situace v Dignity?

Našli jste v článku chybu?
Podnikatel.cz: Udělali jsme velkou chybu, napsal Čupr

Udělali jsme velkou chybu, napsal Čupr

Měšec.cz: TEST: Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře

TEST: Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře

DigiZone.cz: Parlamentní listy: kde končí PR...

Parlamentní listy: kde končí PR...

Podnikatel.cz: Zorientujte se. Odkdy se vás týká EET?

Zorientujte se. Odkdy se vás týká EET?

Podnikatel.cz: Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

Byla finanční manažerka, teď cvičí jógu

DigiZone.cz: DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

Vitalia.cz: Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

Když bílkoviny, tak jíme ty nekvalitní

120na80.cz: Na různou rýmu různá homeopatie

Na různou rýmu různá homeopatie

Vitalia.cz: Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

Vitalia.cz: Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Podnikatel.cz: Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Lupa.cz: Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Podnikatel.cz: Babišovi se nedá věřit, stěžovali si hospodští

Babišovi se nedá věřit, stěžovali si hospodští

DigiZone.cz: Funbox 4K v DVB-T2 má ostrý provoz

Funbox 4K v DVB-T2 má ostrý provoz

DigiZone.cz: O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

DigiZone.cz: Test: brýle pro virtuální realitu Exos Urban

Test: brýle pro virtuální realitu Exos Urban

Lupa.cz: Jak se prodává firma za miliardu?

Jak se prodává firma za miliardu?

Podnikatel.cz: Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi

Poslanci chtějí sebrat majetek Bakalovi