Hlavní navigace

Dignity je bez Peněz

 Autor: 21971
Patrick Zandl

Mělo to být budoucí české mediální impérium. Dnes Dignity přichází o stěžejní šperky: Peníze.cz ve skutečnosti koupil jiný zájemce a velký otazník je nad investorem.

Ještě v září 2008 všechno vypadalo na setkání Net-Clubu idylicky: Jan Václav Čep měl prostřednictvím své společnosti Dignity převzít Peníze.cz, portál Tiscali se všemi jeho internetovými službami jako je herní magazín Games Tiscali a Do kina. K tomu přibyla spolupráce s dalším významným filmovým webem ČSFD a Líbímseti. Vypadalo to na zajímavě konsolidovanou sbírku někdejších hvězd, kterým by nová krev a zejména peníze pomohly znovu zazářit. Do toho Dignity jednalo se „startupem roku“ Bezrealitky.cz

Idylka se nekonala

J. V. Čep, foto z Net-Clubu, září 2008

Už v listopadu ale bylo zřejmé, že idylka se nekoná. Ačkoliv investor celé akce měl být již dávno známý, neboť na setkání Net-Clubu jej J. Čep (na fotce vpravo) sliboval oznámit během měsíce, bylo kolem něj stále zataženo. Také vzestup někdejších hvězd k nové slávě nebo alespoň horečná činnost toto signalizující se nekonala. Jedinou viditelnou změnou bylo odstranění log partnerských serverů z již tak informačně skromného webu Dignity.

Na přelomu listopadu a prosince se začaly ozývat zvěsti, že partnerství dosud utajeného investora s Dignity nedopadlo, jednoduše řečeno, že se Dignity s investorem nedohodlo a rychle shání dalšího. Pokusili jsme se ověřit přímo u majitele Dignity J. Čepa, jaká je situace, ovšem bez odezvy.

Peníze.cz prodány jinam

Více jasno udělala zpráva společnosti Peníze.cz, a.s. Firma potvrdila, že její dosavadní majitel Salve Group (společnost vlastnil od roku 2004) se dohodl o prodeji všech akcií Peníze.cz do rukou českých investorů v čele s Františkem Alexou – a to již 13. září, tedy v době, kdy všichni byli přesvědčeni, že majitelem bude J. V. Čep. Z obchodu tedy skutečně sešlo a Dignity přijde o klenot koruny.

Podivné jsou dvě věci: proč Peníze oznamují investora nyní, tři měsíce po jeho vstupu, a také, proč v té době jako majitel Peníze.cz vystupoval J.V. Čep. Že by Alexa byl oním třetím do party v Dignity (spolu s Bruno Wertlenem)? To už je jen spekulace.

Jaká je nynější situace Dignity

Doplněno: Co se skrývá pod označením mediální skupina Dignity? Jde o volné sdružení firem (Dignity v současnosti nemá právní statut, je to jen registrovaná doména), které jsou smluvně a/nebo majetkově svázány s J.V.Čepem. V září se předpokládalo založení zastřešující společnosti.

Podobně již dříve nedošlo k dohodě o vstupu do Bezrealitky.cz – sám její provozovatel již v době vrcholících spekulací upozornil, že je sice jednáno o prodeji minoritního podílu, ale k dohodě nedošlo a tento stav trvá dodnes.

Druhou důležitou součástí má být Tiscali, tam se situace podle našich informací nemění, ačkoliv k žádným velkým aktivitám spojeným s novým majitelem nedochází. Naposled jsou to volně přidružené weby jako Líbímseti, kde propojení je na bázi osobního přátelství mezi zástupci obou firem, nebo ČSFD, samo o sobě velký web, který pociťuje potřebu strategického partnera.

Zdá se vám, že situace kolem Dignity je nyní mírně nepřehledná? Nejste sami, vypadá to, jako by věci nešly podle plánu a kolující fámy nakonec měly pravdivý základ. Investor a peníze zřejmě nedopadly, Dignity se musí rozloučit se serverem Peníze.cz a i další avizované nákupy jdou obtížně, ne každý se nechá přemluvit na převzetí za podíl a budoucí zisky. To ale vůbec není konečná: Tiscali je něco, na čem se dá pracovat a stavět.

Anketa

Jak se podle vás vyvíjí situace v Dignity?

Našli jste v článku chybu?

22. 12. 2008 9:16

Emental (neregistrovaný)
Pane autore mohl by jste do clanku doplnit, co je to Dignity? Ponekud definici "medialni skupiny" nerozumim. To je neco jako ze se rano probudim, reknu si ze spolupracuji s nekolika webama, protoze s jejich majiteli chodim na pivo a tim padem mam skupinu? Nebo ma ta Dignity pravni ramec? Proc se o ni vlastne pise a cim je vyznamna?

Ohledne pana Jana Vaclava mi pripada hodne veci dost zmatenych, neni zmateny on sam?

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?