Hlavní navigace

Dnešek dalším milníkem v české televizní digitalizaci

Jiří Macich ml.

Dnešní den se dá bez nadsázky označit za další milník v české digitalizaci. V multiplexu 2 oficiálně přibyl třetí program, filmový kanál Nova Cinema, z něhož se tím pádem stal další povinně zařazovaný, neplacený program v základních nabídkách kabelové televize a IPTV služeb. Multiplex 3 zahájil vysílání na čtyřech nových vysílačích velkého výkonu, které pro jeho operátora, společnost Czech Digital Group (CDG), provozují České Radiokomunikace. A veřejnoprávní multiplex České televize spustil…

Dnešní den se dá bez nadsázky označit za další milník v české digitalizaci. V multiplexu 2 oficiálně přibyl třetí program, filmový kanál Nova Cinema, z něhož se tím pádem stal další povinně zařazovaný, neplacený program v základních nabídkách kabelové televize a IPTV služeb. Multiplex 3 zahájil vysílání na čtyřech nových vysílačích velkého výkonu, které pro jeho operátora, společnost Czech Digital Group (CDG), provozují České Radiokomunikace. A veřejnoprávní multiplex České televize spustil poslední na letošek naplánovaný vysílač na Klínovci.

Vše podstatné shrnuje náš sesterský server DigiZone.cz v dnešním článku Nova Cinema začala vysílat v multiplexu 2, sítě 1 a 3 rozšířily pokrytí. Kolegové aktualizovali mapy pokrytí rozšiřujících se multiplexů a připravili také speciál o kanálu Nova Cinema.

Našli jste v článku chybu?
15. 12. 2008 20:19
Alfik (neregistrovaný)
:-))) super filmy, zítra začínají 28. dílem, pokračuje 123. a 124. díl poté 209. díl na to 102. díl atd. atd. a tak den za dnem. Ta ktedy tomu neříkám filmový kanál ale kanál pro reprízu starých seriálů kde občas večer dají jeden film.
15. 12. 2008 17:32
krakonoš (neregistrovaný)
Kdysi dávno jsme měli UPC. Když nám ho potřetí zdražili (z původních 300 na 900), odhlásili jsme ho, vrazili do bytu pokojovou anténu, protože původní STA UPC zlikvidovalo a chytali běžnou čtyřku (ČT 1, ČT 2, Nova, Prima). Hned, jak se spustilo DVB - T, koupil jsem settop box, zastrčil do něj metrový kus drátu, coby anténu a přešel na digitál. Loni jsem settop box věnoval kamarádovi na chatě, koupil LCD s digitálním tunerem a jedu už pouze digitálně. A dealerům UPC vesele říkám: Přijďte, až to …