Hlavní navigace

DNSSEC využívá více než 100 000 českých domén

Jiří Macich ml.

Padla hranice 100 000 domén s českou národní koncovkou .cz, které chrání DNSSEC. Informovalo o tom sdružení CZ.NIC, které je správcem české národní top-level domény. Jubilejní doména s DNSSEC byla zaregistrována 29. července ve 20:26 hodin. Aktuálně používá DNSSEC přibližně šestina všech zaregistrovaných českých domén, k čemuž dopomohli hlavně registrátoři Active 24 a Web4U, kteří začali DNSSEC nasazovat bez speciálních poplatků u všech u nich zaregistrovaných domén.

Padla hranice 100 000 domén s českou národní koncovkou .cz, které chrání DNSSEC. Informovalo o tom sdružení CZ.NIC, které je správcem české národní top-level domény. Jubilejní doména s DNSSEC byla zaregistrována 29. července ve 20:26 hodin. Aktuálně používá DNSSEC přibližně šestina všech zaregistrovaných českých domén, k čemuž dopomohli hlavně registrátoři Active 24 a Web4U, kteří začali DNSSEC nasazovat bez speciálních poplatků u všech u nich zaregistrovaných do­mén.

Od spuštění DNSSEC patří Česká republika k nejaktivnějším zemím ve využívání této technologie a jsem rád, že si konečně našla cestu i do obchodních strategií hráčů na trhu s registracemi domén. Především to totiž mělo vliv na nevídanou akceleraci nárůstu nových DNSSEC domén – ještě na konci roku 2009 jich bylo pouze 1 414 a dnes jich máme nejvíce na světě, a to jak v absolutních číslech, tak co do podílu v rámci všech domén .cz, uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
1. 8. 2010 17:52
Rdm (neregistrovaný)
Subreg.cz, již na to pracují, mělo být spuštěno v Červenci, ale krom dílčích změn, zatím nefunkční. Předpokládám, že během Srpna by to mohli již mít :)
31. 7. 2010 19:06
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Existuje nějaký seznam registrátorů CZ domén, kteří zároveň poskytují DNS servery jako službu a podporují DNSSEC? Kromě ACTIVE24 a WEB4U o ničem jiném nevím.