Hlavní navigace

Dobrý web publikoval Průzkum znalostí a chování uživatelů na internetu

Patrick Zandl

Obsáhlou, stotřicetistránkovou (našetěstí v PowerPointu) studii nazvanou Průzkum znalostí a chování uživatelů internetu publikoval Dobrý web. Jde o výsledky uživatelského testování, které odpovídá například na otázky, zda uživatele obtěžuje Captcha (odpověď: 61% uživatelů obtěžuje, ale jen pro 2% je nepřekonatelná překážka) nebo jak se uživatelé zorientují v dlouhém roletkovém seznamu.

Obsáhlou, stotřicetistrán­kovou (našetěstí v PowerPointu) studii nazvanou Průzkum znalostí a chování uživatelů internetu publikoval Dobrý web. Jde o výsledky uživatelského testování, které odpovídá například na otázky, zda uživatele obtěžuje Captcha (odpověď: 61% uživatelů obtěžuje, ale jen pro 2% je nepřekonatelná překážka) nebo jak se uživatelé zorientují v dlouhém roletkovém seznamu.


Našli jste v článku chybu?
19. 4. 2011 21:42

Odkaz www.pruzkum.dobryweb.cz mi nefungoval. Zřejmě je funkční pouze: http://pruzkum.dobryweb.cz

Jinak, moc díky za tu prezentaci. Právě připravujeme redesign webu www.ceskesvycarsko.cz. Dvě věci z Vašich doporučení myslím použijeme. Je prima mít rozhodování o drobnostech z uživatelského rozhraní podložené průzkumem. Až se mě budou kolegové ptát, proč má být něco právě "takto", tak je mám na co odkázat.

19. 4. 2011 11:54
Dobrý web (neregistrovaný)

Děkuji Patrickovi za uveřejnění této zprávičky, jenom bych si dovolil drobnou opravu. Uveřejněná prezentace byla použita při včerejším představení výsledků průzkumu. Kompletní výsledky, včetně zdrojových dat, uveřejníme v nejbližších dnech na stránce www.pruzkum.dobryweb.cz. Věříme, že se o jejich zveřejnění opět dovíte prostřednictvím zprávičky na Lupě :). Ondřej Lachman PR - Dobrý web