Hlavní navigace

Doména google.de byla na několik hodin odcizena

Jiří Macich ml.

Nedostatečnost systému převodu německých národních domén s koncovkou .de ukázal incident ze včerejšího rána. Doména google.de, na které sídlí stránky německé mutace vyhledávače Google, byla dočasně převedena na jiného vlastníka. Podle německých pravidel totiž může být převedena každá doména .de, u které nebyla do pětí dnů od podání žádosti vznesena námitka. Současný držitel domény totiž v Německu nemusí dát pro provedení převodu explicitní souhlas, stačí když naopak v uvedené lhůtě neuvede…

Nedostatečnost systému převodu německých národních domén s koncovkou .de ukázal incident ze včerejšího rána. Doména google.de, na které sídlí stránky německé mutace vyhledávače Google, byla dočasně převedena na jiného vlastníka. Podle německých pravidel totiž může být převedena každá doména .de, u které nebyla do pětí dnů od podání žádosti vznesena námitka. Současný držitel domény totiž v Německu nemusí dát pro provedení převodu explicitní souhlas, stačí když naopak v uvedené lhůtě neuvede nesouhlas. Okolo úterního poledne byl již německý Google opět funkční. (Spiegel Online International)

Našli jste v článku chybu?
24. 1. 2007 17:36
misch (neregistrovaný)
To je fakt sila. Chapu-li to dobre, staci si pravidelne podavat zadosti o prevedeni domeny na sebe, a ono se uz behem roku prihodi ze ten kdo ma pravomoc tu zadost odmitnout, nebude 5 dni k zastizeni.
24. 1. 2007 16:14
krovak (neregistrovaný)
covece ty ses ale blb, typicky zavistivec, ktery drepi u netu, uzira se tim, ze nikdy nic nedokazal a nejspise ani nic nedokaze.