Dosavadní majitelé hledají kupce pro server Tyinternety.cz

Zpravodajský server Tyinternety.cz hledá po pěti letech od svého vzniku nového provozovatele. Ti dosavadní už mu nemohou věnovat potřebnou energii a čas.

„Něco jsme vybudovali a máme to rádi. Ale jak říká obvyklé klišé, přišel čas posunout se dál. A hlavně se postarat o to, že se sami nestaneme příčinou pádu toho, čemu jsme pomohli vyrůst. Ano, na vědomost se dává, že Tyinternety jsou k dispozici,“ uvedl dnes na stránkách Tyinternety.cz Vojta Bednář, který společně s Jakubem Svobodou server v roce 2009 zakládal.

Oba zakladatelé se v současné době zabývají několika dalšími projekty, které podle Bednáře vyžadují hodně času a výhledově mají větší potenciál než psaní článků. Nemohou tak serveru věnovat potřebné úsilí a energii, což by do budoucna vedlo k jeho stagnaci a úpadku.

"A tak jsme se rozhodli, že jsou jen dvě cesty – buď server ze dne na den vypnout v plné síle a předejít tak smrti na přístrojích, nebo najít partnera, který by mu potřebnou péči věnoval, vysvětluje Bednář rozhodnutí Tyinternety.cz nabídnout k prodeji.

Server provozuje společnost iFutu.cz, s.r.o., ve které vlastní jedenapadesátiprocentní podíl Pavel Doležal, bývalý šéf a majitel společnosti Ataxo, který stál u počátků portálu Atlas.cz. Zbylých 49 % patří Jakubu Svobodovi.

Na kolik si současní provozovatelé Tyinternety.cz cení, není zřejmé, leccos ale naznačuje následující vyjádření.

CIF16

„Nemůžeme a nechceme vám je svěřit úplně zadarmo – Tyinternety mají závazek vůči investorovi, bez kterého by tehdy ani nevznikly, a také jsme se naučili, že když je něco zadarmo, lidé si toho málo váží a snadno to skončí v koši. Ale taky po vás nebudeme chtít miliony, abychom si mohli koupit nová auta,“ říká Bednář.

O dalším osudu serveru Tyinternety.cz by mělo být rozhodnuto do měsíce. Mezitím by se na českém Internetu mohl objevit zpravodajský portál s podobným zaměřením. Na doméně czechcrunch.cz se objevil teaser na brzké spuštění serveru, který bude přinášet novinky ze světa startupů. Doménu má registrovanou společnost Flob Ventures s.r.o., kterou vlastní Michal Ptáček. V projektu se ale podle našich informací angažuje také Robin Raszka, spoluzakladatel vývojářské firmy Tapmates.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 26. 5. 2014 23:14

Školení UX: Jak zapojit uživatele do designu

  •  
    Jak dostat ono tajemné UX do designu.
  • Ve kterých fázích zapojit uživatele, abyste dostali nejvíc muziky za nejmíň peněz.
  • Jak vytvářet jednoduché a srozumitelné persony

Detailní informace o školení UX »