Hlavní navigace

E-svět podle Internetové Asociace

Jan Ambrož 29. 8. 2005

Říká se, že hranice mezi genialitou a šílenstvím je úzká. Kam zařadit nejbizarnější událost léta 2005 na českém Internetu, aktivity Internetové Asociace (IA)?

Kontroverzní praktiky Internetové Asociace byl autorův životní článek. Jen považte: lživé proklamace o registraci na pražském magistrátu, prolhaný spamový dotazník – sbírající data o konkurenci – sprostě zneužívající jména slovutných internetových firem a Evropské unie, utajovaní členové z „daňově-legislativních“ důvodů, záhadné představenstvo složené ze studentů VŠE, dokonale tajné sídlo ve firmě Total Solutions s.r.o. (tak tajné, že IA neznal ani její ředitel Karel Kolář), poptávka neziskové organizace po internetovém programu za půl milionu korun… To vše pod hábitem vzletných cílů IA o rozvoji internetového prostředí.

S napětím čekal na oficiální vysvětlení IA, jež mělo vzejít z „mimořádného zasedání všech členů“.

25. srpna se redaktorovi Lupy Janu Ambrožovi po vydání onoho prohlášení zhroutil svět. Byl – stejně jako EU, Seznam nebo Pooh.cz – zneužit Internetovou Asociací. Ta nemá žádné představenstvo, členy, ani registraci. Její předseda Petr Kavánek nejen že nepracuje v DHL, ale dokonce vůbec neexistuje. Zbyl po něm jen elektronický podpis a … (pozn. red.: o mrtvých jen v dobrém).

Dále autor s hrůzou zjistil, že posloužil „tajnému úkolu článku“, který měl odhalit chybu v „Matrixu“. Což o to, vyvrácení oblíbeného filmu by mu příliš nevadilo. Horší už je, že byl využit jako počítadlo, aby IA mohla prohlásit, že „na Internetu je desetkrát méně čtenářů, než plyne z ‚nezávislých‘ internetových statistik“, a posléze nabídnout své údaje odborníkům z oblasti reklamy. Statistiky přístupů webu IA čítají něco přes 1300 návštěvníků za srpen (upozornil Radim H.) a podle čerstvých informací nahradí skomírající NetMonitor, iAudit, eMerite i Navrcholu s Toplistem.

Aby potupa redaktora Lupy byla dokonána, byla mu nabídnuta korektura dehonestujícího prohlášení IA s pokoutnou nabídkou další spolupráce. Zničený a všech ideálů zbavený autor se zmohl pouze na naříkající „Proč? Proč jste veřejně všem lhali?“, načež mu bylo Karlem Kolářem odseknuto, že takový je internetový marketing. Na poslední otázku, zda se neobává odporu ze stran zneužitých „sponzorů“ či ošálených dotazníkových respondentů, mu byl odpovědí hurónský smích: „Jen ať se ozvou!“

Od té doby už nikdo Jana Ambrože neviděl ani o něm neslyšel. Je offline, volané číslo je „dočasně nedostupné“. Ano, milí čtenáři; Petr Kavánek nebyl sám…

Slovy IA, redakce Lupy vytvořila fiktivního redaktora Jana Ambrože, jehož vystupování mělo už samo o sobě vzbuzovat pozornost kontroverzních internetových podnikatelů. Jeho prezentace a písemná forma projevu byla mírně naivní a drze „pičmulínská“, tedy pro dekadentní internetové vrstvy zajímavá. Jan Ambrož měl jediný úkol: svým prostřednictvím nalákat hlavní představitele a ukázat v plné nahotě, co vše je na českém Internetu možné.

WT100

Šíleně geniální. Vítejte v elektronickém světě podle Internetové Asociace. Jak se vám líbí?


Stanovisko redakce Lupa.cz:
„Chceme věřit, že aktivity podivné společnosti vystupující pod názvem "Internetová Asociace“ byly míněny jen jako vtip, který se bohužel hodně nepovedl. Je sice naprosto zřejmé, že zavádějící tvrzení, která se objevila na stránkách této společnosti a která poškozují dobré jméno našeho serveru Lupa.cz, nemají nic společného s realitou, přesto však ještě zvážíme, zda nebude nutné proti této společnosti podniknout případné právní kroky."

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Muž, který miluje příliš. Ženám neimponuje

Vitalia.cz: 5 chyb, které děláme při skladování potravin

5 chyb, které děláme při skladování potravin

DigiZone.cz: Sony MP-CL1A: miniaturní projektor

Sony MP-CL1A: miniaturní projektor

Vitalia.cz: Když všichni seli řepku, on vsadil na dýně

Když všichni seli řepku, on vsadil na dýně

Vitalia.cz: dTest odhalil ten nejlepší kečup

dTest odhalil ten nejlepší kečup

Lupa.cz: Další Češi si nechali vložit do těla čip

Další Češi si nechali vložit do těla čip

Podnikatel.cz: Znáte už 5 novinek k #EET

Znáte už 5 novinek k #EET

Lupa.cz: Jak se prodává firma za miliardu?

Jak se prodává firma za miliardu?

DigiZone.cz: O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

DigiZone.cz: Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

DigiZone.cz: DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

DigiZone.cz: Digi2GO: výborný základ, ale...

Digi2GO: výborný základ, ale...

Vitalia.cz: Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

Inspekce našla nelegální sklad v SAPĚ. Zase

Lupa.cz: Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Lupa.cz: Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

Patička e-mailu závazná jako vlastnoruční podpis?

120na80.cz: Co je padesátkrát sladší než cukr?

Co je padesátkrát sladší než cukr?

Vitalia.cz: Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

DigiZone.cz: Parlamentní listy: kde končí PR...

Parlamentní listy: kde končí PR...

DigiZone.cz: Samsung EVO-S: novinka pro Skylink

Samsung EVO-S: novinka pro Skylink

Podnikatel.cz: Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?