Hlavní navigace

eBay International Market v češtině v ostrém provozu, PayPal stále česky neumí

Jiří Macich ml.

eBay International Market (eIM) s podporou češtiny po několika měsících veřejného testování přešel do ostrého provozu. Čeští uživatelé jsou na něj přesměrováváni z domény ebay.cz. Americká aukční síň eBay však zatím na český trh vstupuje sotva jednou nohou. Hlavním nedostatkem je, že čeští uživatelé nemohou přes eBay International Market zboží prodávat, ale pouze kupovat ze zahraničí. Brzdou může být také skutečnost, že PayPal stále nedisponuje českou lokalizací, přestože českým uživatelům je…

eBay International Market (eIM) s podporou češtiny po několika měsících veřejného testování přešel do ostrého provozu. Čeští uživatelé jsou na něj přesměrováváni z domény ebay.cz. Americká aukční síň eBay však zatím na český trh vstupuje sotva jednou nohou. Hlavním nedostatkem je, že čeští uživatelé nemohou přes eBay International Market zboží prodávat, ale pouze kupovat ze zahraničí. Brzdou může být také skutečnost, že PayPal stále nedisponuje českou lokalizací, přestože českým uživatelům je samotná služba k dispozici již dosti dlouhou dobu.

PayPal je stále k dispozici jen v angličtině, francouzštině, čínštině a španělštině. Nic na tom nemění, že vedle českých uživatelů chce eBay přes eBay International Market zároveň oslovovat i nakupující z Dánska, Řecka, Norska, Ruska a Švédska. Lokalizované rozhraní mezinárodního marketu a podporu v úřední řeči jednotlivých podporovaných států přitom eBay vydává za hlavní tahák, ale platebního systému PayPal se to prozatím netýká. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
28. 3. 2010 14:43
jakub (neregistrovaný)
Jenze Paypal neni jenom neco na prevod penez. Je to komplet servis. Muzes pri problemech platbu jednoduse z pohodli kresla reklamovat a problem vyresit? S Paypalem to jde, aniz bych zvednul telefon. To si napr. u HSBC nedovedu predstavit. Samozrejme pro castky treba $5000 taky pouziju wire, ale to uz je jina kategorie..
28. 3. 2010 12:52
petrib (neregistrovaný)
jj jen si tam nechat vyhledat něco konkrétního, co jinde není. ale jinak bída. a s Paypalem to např. u sousedů vypadá tak, že soukromí prodejci zhusta nepříjmají platby předraženým Paypalem - jen převodem, mají to vnitrostátně do druhého dne a bez strhávaných procent