Hlavní navigace

Echo24 připravuje bič na AdBlockery. Bude se platit

Autor: Ondřej Hošt, Lupa.cz
Jan Beránek

Během letošního roku chce vydavatelství Echo Media zavést službu pro uživatele, kteří blokují reklamy.

Řešení pro adblockery bude jednou z novinek, které server Echo24 v tuto chvíli připravuje. Serveru Mediaguru se s tím svěřil zakladatel vydavatelství Dalibor Balšínek.

Firma momentálně dokončuje předplatitelský systém. „Ten nám umožní efektivnější správu elektronického i tištěného předplatného a zároveň efektivnější práci s placeným obsahem,“ tvrdí Balšínek. 

Zároveň v rozhovoru odhalil, jak se vypořádají s blokováním reklamy. Uživatelům s adblockerem se prostě nebude zobrazovat žádný obsah. „Uvolníme jim ho ale v případě, pokud zaplatí měsíční poplatek ve výši 49 korun,“ dodává Balšínek.

Pro ostatní uživatele připravuje Echo Media možnost předplatit si za stejnou cenu obsah bez reklamy."Patříme k serverům, které mají relativně vysoké procento uživatelů s adblockingem. Je to až 15 procent,“ zdůvodnil Balšínek. 

Tip Content Kortanová

Zpoplatňování obsahu je pro Echo Media další cesta k penězům. Placený by totiž po rozjezdu měl být i přehledový Business Monitor 24. Novinka monitoruje informace v tuzemských médiích. A to v češtině i v angličtině. Odběratelé především politického a ekonomického zpravodajství by měli mít ranní přehled ve schránce v osm ráno. Na jedné PDF stránce nebo na webu. 

V tuzemsku si podle odhadu SPIRu blokuje reklamu 12 procent internetových uživatelů. V novém roce rozvířil diskusi i šéf O2 Tomáš Budník, který si pohrává s myšlenkou blokování reklamy rovnou na straně operátora. 

Našli jste v článku chybu?
2. 3. 2016 15:18
Karel (neregistrovaný)

Obávám se, že si vydavatelé nechávají dobrovolně ujet vlak, jako si ho nechali ujet producenti hudby a filmů. A budou kňučet stejně, jako teď filmaři.

Dnes většina hudebníků, filmařů a dalších skuhrá, jak je pirátění a stahování špatný. Došlo to do takový absurdní situace, že když koupíte dětem oficiální DVD s pohádkou, tak po zapnutí musíte zkouknout několikero varování, scénku o tom, jak byste auto neukradi, upoutávku na další dva jiné dětské pořady, reklamu na sladké pití a než konečně dojde…

1. 3. 2016 10:13
Roman (neregistrovaný)

Co se mě týče, než Echo24 vzniklo, tak jsem do něj i s ohledem na Balšínka vkládal docela naděje. Ale po pár týdnech přišlo takové zklamání, protože mě třeba ze židle nadzvedly naprosto nepodložené články o problematice, kterou shodou okolností rozumím, a v jejich podání to byl tak neskutečně překroucený blábol, až jsem se musel ozvat. Ale autor si samozřejmě trval na svém, nějaké pochybení naprostého nepochopení toho, o čem píše, si nehodlal ani připustit. A pak jsem časem zjistil, že obsah cel…