Hlavní navigace

Electro World: Hypermarkety ztrácí zákazníky se zájmem o IT produkty

Karel Wolf

Hypermarkety a supermarkety s nabídkou počítačů a souvisejících komodit již tolik nelákají, tvrdí společnost Electro World. Podle výsledků nedávného dotazníku této obchodní sítě nastupuje trend, kdy se původní zákazníci hypermarketů vracejí při nákupech IT produktů zpět ke specializovaným obchodům. Ty jim mohou nabídnout podstatně širší sortiment zboží a věcný a obsahově relevantní konzultační servis. Tvrzení Electro Worldu se dále opírá o průzkum, který provedly společnost INCOMA Research a…

Hypermarkety a supermarkety s nabídkou počítačů a souvisejících komodit již tolik nelákají, tvrdí společnost Electro World. Podle výsledků nedávného dotazníku této obchodní sítě nastupuje trend, kdy se původní zákazníci hypermarketů vracejí při nákupech IT produktů zpět ke specializovaným obchodům. Ty jim mohou nabídnout podstatně širší sortiment zboží a věcný a obsahově relevantní konzultační servis. Tvrzení Electro Worldu se dále opírá o průzkum, který provedly společnost INCOMA Research a GfK v rámci spotřebitelských šetření se zaměřením na prodejce elektra. Podle studie 70 procent respondentů očekává, že jim při nákupu prodávající odborně poradí. Tento trend nás nepřekvapil, spíše potvrdil, že naše strategie a zaměření na poskytování kvalitní odborné pomoci zákazníkům je správná. Děláme vše pro to, aby se k nám zákazníci vraceli stále častěji a s důvěrou se obraceli na naše prodavače, prohlašuje generální ředitel společnosti Jiří Klíčník. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
6. 10. 2008 8:45
Oficiální požadavky na Ubuntu jsou (pokud se nemýlím) právě 256 MB, takže nejspíš rozběhnout půjdou. Otázka je, jak se na tom bude dát pracovat a hlavně jak na tom poběží Firefox. Pro počítače s méně než 256 MB RAM je určena distribuce Mythubuntu, ale s tou nemám žádné zkušenosti. Fungovat by mohl např. Puppy Linux, ten jsem kdysi používal v práci, hodně jednoduchý, jen tak na surfování - nakopíroval se do RAMky. Bylo to kvůli tomu abych tam nezanesl nějaké viry.
6. 10. 2008 3:08
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Linux urcite (fluxbox, fvwm nebo neco podobneho, urcite ne Gnome nebo KDE), Widle tak nejak v tehle konstelaci nedoporucuju. Windows 2000 by sly jeste celkem rozumne, cokoliv novejsiho bude pomaly jaxvina.