Hlavní navigace

Email.cz nyní s neomezenou kapacitou schránek

Jiří Macich ml.

Portál Seznam.cz s platností od 15. prosince 2008 nabízí v rámci své freemailové služby Email.cz schránky s neomezenou kapacitou. Vydává se tak cestou třeba amerického portálu Yahoo, který s neomezenými schránkami přišel už před několika měsíci. Uživatelé, kteří si již dříve aktivovali větší verzi schránky s kapacitou 2 GB, přejdou na kapacitně neomezenou verzi automaticky. Ostatní uživatelé si ji budou muset v případě zájmu aktivovat přes SMS zprávu v ceně tří korun.

Portál Seznam.cz s platností od 15. prosince 2008 nabízí v rámci své freemailové služby Email.cz schránky s neomezenou kapacitou. Vydává se tak cestou třeba amerického portálu Yahoo, který s neomezenými schránkami přišel už před několika měsíci. Uživatelé, kteří si již dříve aktivovali větší verzi schránky s kapacitou 2 GB, přejdou na kapacitně neomezenou verzi automaticky. Ostatní uživatelé si ji budou muset v případě zájmu aktivovat přes SMS zprávu v ceně tří korun.

Zvětšení emailové schránky na neomezenou velikost je jen první z řady vylepšení, která Seznam E-mail uživatelům přinese. Na další novinky se mohou těšit v nadcházejícím roce, tvrdí Tomáš Pergler, produktový manažer Email.cz. Velikost příloh zatím zůstává nezměněna (13 MB). Kolik pojmou schránky konkurence? Freemail na Atlas.cz nabízí 1 GB s pomalým růstem za pravidelné používání webmailu. Freemail na Centrum.cz poskytuje až 2 GB. Windows Live Hotmail od Microsoftu pojme až 5 GB a kapacita Gmailu od Googlu neustále pomalu roste v reálném čase. Aktuálně činí přes 7 GB. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
16. 12. 2008 22:36
Pavel (neregistrovaný)
Odhadnu průměrnou velikost mailu na 20kb (prostě hausnumero, co mě napadlo - větší mail s fotkou na několik textových, které to sníží) - pak mi to vychází na 360MB. Ehm :-)
16. 12. 2008 16:35
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Zjistit limit schránky není zase takový problém. Stačí se podívat do nastavaní > pokročilá nastavení > Obsazení schránky > Informace o schránce a copak to tu máme? ... Maximální počet zpráv: 18001 ... Když si uvědomíme, že maximální velikost přílohy na Seznamu je 13MB (viz http://napoveda.seznam.cz/cz/jak-velikou-zpravu-mohu-odeslat.html), stačí vzít kalkulačku a zjistíme: 18 001 x 13 = 234 013 MB (A jeikož jde o MB (nikoliv MiB), budeme dělit 1 000. Takže velikost schránky …