Hlavní navigace

eReading nabízí tištěnou a elektronickou knihu za jednu cenu

Patrick Zandl

„Dávný sen“ příznivců elektronických knih a zároveň papírového vydání se stává skutečností. Tištěná kniha a její elektronická verze jsou v nabídce za jednu cenu na serveru eReading.cz. Cena obou verzí je stejná, jako cena tištěné knihy v knihkupectví.  Což je ovšem také mírný zádrhel. Například Balabánovo Zeptej se táty stojí doporučených 229 Kč v papírové plus elektronické verzi, jen papírovou knihu seženete levněji v elektronických obchodech, například na Neoluxoru vyjde na 209 Kč.

„Dávný sen“ příznivců elektronických knih a zároveň papírového vydání se stává skutečností. Tištěná kniha a její elektronická verze jsou v nabídce za jednu cenu na serveru eReading.cz. Cena obou verzí je stejná, jako cena tištěné knihy v knihkupectví. 

Což je ovšem také mírný zádrhel. Například Balabánovo Zeptej se táty stojí doporučených 229 Kč v papírové plus elektronické verzi, jen papírovou knihu seženete levněji v elektronických obchodech, například na Neoluxoru vyjde na 209 Kč.

V každém případě jde o zajímavý směr prodeje elektronických knih.

Našli jste v článku chybu?
1. 3. 2011 10:45

Jsem na tom stejně, knihu s DRM bych si nikdy nekoupil. Nicméně pokud máš o nějakou knihu zájem a je s DRM, tak jim napiš. Já jsem se tak ozval na jejich Facebooku. Odpověděli mi velmi rychle s tím že kontaktují vydavatele a pokusí se získat souhlas k odstranění DRM. Do hodiny byla kniha na jejich portále bez DRM. Pochopitelně ne vždy bude vydavatel asi stejně sdílný, ale lidi z eReadingu se snaží a na jejich přístup si nemohu stěžovat.

2. 3. 2011 22:30

těch 10% není nereálné číslo vycucané z prstu :-) 10% DPH 30% knihkupec 10% velkosklad/doprava ke knihkupcům 10% autor 40% nakladatel - z toho fix (práce nakladatele, korektury, grafika obálky apd.) 10-15%, příprava sazby pro tisk, vytištění, sklad 10-15%