Hlavní navigace

Facebook aplikace Error Check System je pravděpodobně spyware

Redakce

Na Facebooku se aktuálně šíří spyware aplikace, která se tváří jako systémové hlášení. V notifikacích se zobrazí: Jan Novák has faced some errors when checking your profile View The Errors Message a pokud kliknete na View The Errors Message, tak se objeví text: Some Errors Occured In Your Profile! Please activate this application to check out and correct the errors. Obrázek odkazuje kamsi na imageshack. V žádném případě neklikejte na tlačítko Activate (Aktivovat). Pokud jste to již udělali, tak…

Na Facebooku se aktuálně šíří spyware aplikace, která se tváří jako systémové hlášení. V notifikacích se zobrazí: Jan Novák has faced some errors when checking your profile View The Errors Message a pokud kliknete na View The Errors Message, tak se objeví text: Some Errors Occured In Your Profile! Please activate this application to check out and correct the errors. Obrázek odkazuje kamsi na imageshack. V žádném případě neklikejte na tlačítko Activate (Aktivovat). Pokud jste to již udělali, tak je zapotřebí aplikaci odstranit – nicméně je již pravděpodobné, že došlo k úniku vašich dat, ke kterým měla aplikace přístup. Více informací v angličtině včetně obrázků naleznete například na Josh Lim’s Adventures.

Našli jste v článku chybu?
22. 2. 2009 17:00
Inteligentní část národa? Ale no tak, nedávno tady někdo chválil Facebook proto, že v něm zvládne přidávat fotky i poloblb. A proč optimalizovat aplikaci pro poloblby, když by ji používali jen inteligenti? ;-)
23. 2. 2009 22:11
Inteligentní člověk si chrání soukromí a nijak to nevylučuje jeho pobyt na Facebooku. ;)