Hlavní navigace

Evropská komise si přeje jednotné nabíječky pro mobily

Patrick Zandl

Šéf průmyslového výboru Evropské Komise Gunther Verheugen v rozhovoru pro Deutsche Welle prohlásil, že EK plánuje požadovat sjednocení konektorů nabíječek pro mobilní telefony. Verheugen řekl, že trpělivost EK je u konce, že již několikrát upozorňovali výrobce na tento požadavek a doposud nedošlo k nápravě. Důvodem je podle Verheugena elektroodpad, jenž vytváří nutnost kupovat si při každé změně telefonu novou nabíječku. Prezident European Information & Communications Technology Industry…

Šéf průmyslového výboru Evropské Komise Gunther Verheugen v rozhovoru pro Deutsche Welle prohlásil, že EK plánuje požadovat sjednocení konektorů nabíječek pro mobilní telefony. Verheugen řekl, že trpělivost EK je u konce, že již několikrát upozorňovali výrobce na tento požadavek a doposud nedošlo k nápravě. Důvodem je podle Verheugena elektroodpad, jenž vytváří nutnost kupovat si při každé změně telefonu novou nabíječku. Prezident European Information & Communications Technology Industry Association (EICTA) Tony Graziano v reakci na Verheugena prohlásil, že tyto požadavky jsou nezákonné a technicky nemožné. Bude zajímavé přestřelku dále sledovat, protože pravdou je, že z uživatelského hlediska by jedna nabíječka znamenala příjemná přínos a na technické výmluvy Grazianiho příliš nevěříme… Zdroj: TelecomPaper.

Našli jste v článku chybu?
16. 2. 2009 16:17
Alfik (neregistrovaný)
zato k nám domů svobodně vstoupilo 5 nabíječek k telefonům, přičemž používáme jen dvě. 3 můžeme vyhodit, zatím jsou v šupleti kdyby náhodou některá z používaných odešla. Vyhozeny nepoužité budou až doslouží telefony.
16. 2. 2009 23:45
Beda (neregistrovaný)
Pokud by vsichni uvazovali o standardizaci jako vy, tak dodnes ma kazde mesto jine elektricke zasuvky, napeti i frekvenci.