Hlavní navigace

Ex-šéf DámeJídlo.cz sází na online seznamku, hledá pro ni šéfa

David Slížek 21. 7. 2016

Lukáš Uhl se po odchodu z Delivery Hero vrhl na vlastní projekty. Oživuje dosud skomírající online seznamku Jiskření.cz.

„Online seznamky mají v Česku nevyužitý potenciál,“ říká bývalý výkonný šéf rozvážkového DámeJídlo.cz Lukáš Uhl. Po prodeji DámeJídlo globální službě Delivery Hero v roce 2015 povýšil do managementu nového vlastníka, kde dostal na starosti rozjezd logistiky. Jeho mise ale po několika měsících skončila neúspěchem a Delivery Hero nakonec svou logistickou divizi v podstatě zrušil.

Uhl se teď snaží restartovat seznamku Jiskře­ní.cz a hledá pro ni šéfa či šéfku. V zahraničí jsou podle něj seznamky velkým byznysem. „A teď Česká republika. Smutný pohled. Několik projektů z devadesátých let (seznamka.cz, stesti.cz, rande.cz), social scam stránka badoo.com, ultra drahý a ne úplně fér edarling.cz, free appka pro casual dating hlavně pro mladé jménem Tinder – a to je víceméně vše,“ argumentuje Uhl na svém blogu.

Seznamka Jiskření.cz se na českém internetu objevila v roce 2011 pod hlavičkou Centrum Holdings. Do rodiny služeb tohoto portálu ji přivedl právě Uhl, který tehdy v Centru působil jako Business Development Manager.

„Někdy v roce 2010 jsem spoluvlastnil speed datingovou agenturu jménem Smart Dating (dnes už dlouhé roky moje není). Potřebovali jsme lead-gen nástroj a napadlo nás mít čistě online seznamku. Vymysleli jsme koncept na Jiskření.cz a hledali partnera, se kterým to udělat. Domluvili jsme se s Centrum Holdings a rozjeli to společně s tím, že jsme měli nějaký profit-share model,“ popisuje dnes Uhl začátky projektu.

Centrum se ale záhy začalo soustředit na jiné služby a Jiskření.cz pomalu upadlo v zapomnění. Poté, co Centrum Holding skončilo v rukou vydavatelství Economia, Uhl od něj seznamku koupil. Za jakou částku to bylo, prozradit nechce.

Jiskření.cz dnes vlastní z poloviny Uhl (prostřednictvím firmy Fruit Management s.r.o.) a z druhé půlky bývalý šéf marketingu DámeJídlo.cz Michal Finta (přes společnost Netform Marketing s.r.o.).

Seznamka podle Uhla za pět let existence nastřádala asi 250 tisíc registrací, přestože se o službu víceméně nikdo nestaral. To se teď má změnit. „Hledáme šéfa firmy, který má vztah k tomuto segmentu, je dravě a zdravě ambiciózní, má prokazatelné zkušenosti z online marketingu,“ hlásá Uhl na svém blogu.

MIF16

Online seznamování je podle něj v Česku podceňovaným segmentem. „V zahraničí to je velký sektor a pohybují se tam velmi zajímaví a schopní lidé, pořádají se mezinárodní konference atd. Jsou tam super hrubé marže kolem 100 %, jde si s tím dobře hrát a vymýšlet novinky, novináři o tom rádi píšou. V tom segmentu je strukturálně všechno správně,“ říká.

S projektem má velké plány. „Začali jsme s firmou Ackee dělat mobilní appku a chceme reflektovat to, že díky mobilu můžeme párovat lidi, kteří jsou u sebe fyzicky blízko, v brzké době nás čeká redesign frontendu a začínáme experimentovat s jednotlivými online-marketing kanály. Pro uživatele chceme mít garanci spokojenosti: seznamka bude placená (a o něco dražší než teď), ale zároveň chci lidem říct, že když bude někdo skutečně nespokojen, tak mu vrátíme peníze,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?
Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Přírodní pomoc při angíně

Přírodní pomoc při angíně

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní