Hlavní navigace

Ex-šéf DámeJídlo.cz sází na online seznamku, hledá pro ni šéfa

David Slížek 21. 7. 2016

Lukáš Uhl se po odchodu z Delivery Hero vrhl na vlastní projekty. Oživuje dosud skomírající online seznamku Jiskření.cz.

„Online seznamky mají v Česku nevyužitý potenciál,“ říká bývalý výkonný šéf rozvážkového DámeJídlo.cz Lukáš Uhl. Po prodeji DámeJídlo globální službě Delivery Hero v roce 2015 povýšil do managementu nového vlastníka, kde dostal na starosti rozjezd logistiky. Jeho mise ale po několika měsících skončila neúspěchem a Delivery Hero nakonec svou logistickou divizi v podstatě zrušil.

Uhl se teď snaží restartovat seznamku Jiskře­ní.cz a hledá pro ni šéfa či šéfku. V zahraničí jsou podle něj seznamky velkým byznysem. „A teď Česká republika. Smutný pohled. Několik projektů z devadesátých let (seznamka.cz, stesti.cz, rande.cz), social scam stránka badoo.com, ultra drahý a ne úplně fér edarling.cz, free appka pro casual dating hlavně pro mladé jménem Tinder – a to je víceméně vše,“ argumentuje Uhl na svém blogu.

Seznamka Jiskření.cz se na českém internetu objevila v roce 2011 pod hlavičkou Centrum Holdings. Do rodiny služeb tohoto portálu ji přivedl právě Uhl, který tehdy v Centru působil jako Business Development Manager.

„Někdy v roce 2010 jsem spoluvlastnil speed datingovou agenturu jménem Smart Dating (dnes už dlouhé roky moje není). Potřebovali jsme lead-gen nástroj a napadlo nás mít čistě online seznamku. Vymysleli jsme koncept na Jiskření.cz a hledali partnera, se kterým to udělat. Domluvili jsme se s Centrum Holdings a rozjeli to společně s tím, že jsme měli nějaký profit-share model,“ popisuje dnes Uhl začátky projektu.

Centrum se ale záhy začalo soustředit na jiné služby a Jiskření.cz pomalu upadlo v zapomnění. Poté, co Centrum Holding skončilo v rukou vydavatelství Economia, Uhl od něj seznamku koupil. Za jakou částku to bylo, prozradit nechce.

Jiskření.cz dnes vlastní z poloviny Uhl (prostřednictvím firmy Fruit Management s.r.o.) a z druhé půlky bývalý šéf marketingu DámeJídlo.cz Michal Finta (přes společnost Netform Marketing s.r.o.).

Seznamka podle Uhla za pět let existence nastřádala asi 250 tisíc registrací, přestože se o službu víceméně nikdo nestaral. To se teď má změnit. „Hledáme šéfa firmy, který má vztah k tomuto segmentu, je dravě a zdravě ambiciózní, má prokazatelné zkušenosti z online marketingu,“ hlásá Uhl na svém blogu.

Online seznamování je podle něj v Česku podceňovaným segmentem. „V zahraničí to je velký sektor a pohybují se tam velmi zajímaví a schopní lidé, pořádají se mezinárodní konference atd. Jsou tam super hrubé marže kolem 100 %, jde si s tím dobře hrát a vymýšlet novinky, novináři o tom rádi píšou. V tom segmentu je strukturálně všechno správně,“ říká.

S projektem má velké plány. „Začali jsme s firmou Ackee dělat mobilní appku a chceme reflektovat to, že díky mobilu můžeme párovat lidi, kteří jsou u sebe fyzicky blízko, v brzké době nás čeká redesign frontendu a začínáme experimentovat s jednotlivými online-marketing kanály. Pro uživatele chceme mít garanci spokojenosti: seznamka bude placená (a o něco dražší než teď), ale zároveň chci lidem říct, že když bude někdo skutečně nespokojen, tak mu vrátíme peníze,“ dodává.

Našli jste v článku chybu?

26. 7. 2016 14:04

Krückenbecher (neregistrovaný)

placenim se sice da docilit, ze tam nebude otravovat kazdy plebs, protoze proste tech par kliku a stovek navic ho odradi od otravovani zen, kdyz muze nekde rejdit zdarma, trebas na lide.cz, kde jsem uz 11 let a aktualne jsem se pres to seznamil.
Jen mi jde o ten paradox, ze kdyz si predplatim seznamku na pul roku a seznamim se do mesice, tak co s tema peti mesicema, budu se muset seznamovat dal a hledat jeste lepsiho partnera nez mam, nebo mi nekdo vrati penize?


24. 7. 2016 11:28

Všechny České v ČR působící nebo cílící mají neskutečné falešných a mrtvých účtů. Ohledně reálných počtů na legendární počítadlo Badoo nikdo nemá.

Stav s falešnými účty byl i takový že na různých seznamkách byly vyhazování a bannováni lidé kteří i takový stav upozorňovali.

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube