Facebook a Microsoft zveřejňují nově počty doposud utajovaných požadavků na data

Google odmítá zveřejňovat pouze celková čísla, chce mít možnost poskytnout více informací.

Facebook v pátek zveřejnil, že se mu podařilo dosáhnout dohody s americkou vládou a bude tak moci zveřejňovat informace o doposud utajovaných žádostech o informace. Tedy včetně těch, které přicházejí v rámci FISA (Foreign Intelligence Surveillance Act).  Krátce poté ho následoval i Microsoft. Zajímavé na dalším dění je, že Google odmítl informace hromadně spojit a označil to za krok zpět pro uživatele.

Content

U Facebooku tyto požadavky představují zhruba 9 až 10 tisíc žádostí z období 06/2012 až 12/2012 – týkají se 18 až 19 tisíc účtů. Podle WSJ vyhověl Facebook zhruba 79 % žádostí. Microsoft druhém pololetí loňského roku obdržel 6 až 7 tisíc žádosti v rámci kriminálních či národně bezpečnostních požadavků – ty se týkaly 31 tisíc až 32 tisíc účtů.

Google odmítá přistoupit na to, že by zveřejňoval pouze takováto celková čísla – žádosti o data jsou totiž různého charakteru a Google chce po americké vládě aby je mohl přesněji rozčlenit.  V rámci Google Transperncy Report už nyní můžete najít počty požadavků ve formě National Security Letters (viz též Internetové společnosti tlačí na americkou vládu, chtějí větší transparentnost)

7 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 18. 6. 2013 8:41
Zasílat nově přidané názory e-mailem

Školení Základy online marketingu - jak přivádět na web návštěvnost

  •  
    Vyhledavače a PPC kampaně - jak fungují
  • Webová analytika - k čemu jí využít
  • Facebook a další sociální sítě - co a jak komunikovat

Detailní informace o školení Základy online marketingu »