Hlavní navigace

Facebook konečně umožňuje opravovat chyby a překlepy v příspěvcích

Autor: Isifa
David Slížek

Udělali jste někdy ve facebookovém statusu chybu a sklidili jste za ni posměch, protože už nebylo možné ji opravit? To se teď mění, Facebook umožňuje příspěvky upravovat.

Malé změny někdy nejvíc potěší. Pokud jste na Facebooku publikovali příspěvek s chybou nebo překlepem, měli jste dvě možnosti: nechat chybu být a vyrovnat se s posměchem, nebo příspěvek smazat a publikovat znovu.

To se teď mění: Facebook nově umožňuje text příspěvků upravovat i po jejich publikování (stejnou možnost mimochodem už dlouho nabízí také Google+.). Změna přišla s nejnovější aktualizací mobilní aplikace pro Android a projevila se už také na webovém rozhraní Facebooku. Uživatelé Facebooku na iOS si na změnu ještě musejí nějakou dobu počkat. 

Pokud chcete příspěvek upravit, stačí kliknout na symbol „šipky“ v pravém horním rohu příspěvku. Otevře se nabídka, ve které můžete příspěvek smazat či nahlásit jako spam. A nově je tu také možnost Upravit, která otevírá editační okno s jeho textem.

Možnost měnit text příspěvků samozřejmě může mít také nepříjemné důsledky: příspěvky je totiž možné změnit k nepoznání a komentáře, které reagovaly na původní znění, tak po editaci mohou odpovídat na úplně jiný text. Facebook proto umožňuje zobrazit celou historii změn příspěvku. U změněného příspěvku se vedle data publikování objeví slovo Upraveno. Pokud na něj kliknete, zobrazí se všechny změny, kterými příspěvek prošel.

Od loňského června Facebook umožňuje také opravovat znění komentářů.

Zdroj: Insidefacebook.com, Mashable.com

Našli jste v článku chybu?
27. 9. 2013 13:05

Bylo to možné pouze u komentářů, nikoliv všech typů příspěvků. Ale to je obvyklé, že si to lidé pletou. Stejně jako je obvyklé, že se budou hádat, to nepochopitelně zrovna k tomuto patří.

27. 9. 2013 9:58
Adjustmentbureau (neregistrovaný)

Šlo, ale nie u čiste textových postov a link shares - tj. Vlastne len u foto a video (fb) postov.