Hlavní navigace

Facebook postihl dnes ráno masivní výpadek, mimo provoz byl i v Česku

Petr Kočí

Uživatelé Facebooku v desítkách zemí po celém světě dnes ráno hlásili, že největší sociální síť světa je nedostupná. Potvrzuje to mimo jiné graf serveru Downrightnow.com. Podle něj trval výpadek několik hodin, podle jiných zdrojů jen patnáct minut.  Pravděpodobnou příčinou výpadku jsou problémy s DNS záznamy. Po deváté hodině našeho času se dařilo provoz služby postupně obnovovat.

Uživatelé Facebooku v desítkách zemí po celém světě dnes ráno hlásili, že největší sociální síť světa je nedostupná. Potvrzuje to mimo jiné graf serveru Downrightnow.com. Podle něj trval výpadek několik hodin, podle jiných zdrojů jen patnáct minut. 

Pravděpodobnou příčinou výpadku jsou problémy s DNS záznamy. Po deváté hodině našeho času se dařilo provoz služby postupně obnovovat.

Výpadek se podle informací od čtenářů Lupy projevil i v České republice, byť ne u všech uživatelů. Záleželo na tom, přes kterého ISP jsou připojeni.

Facebook se k technickým problémům zatím nevyjádřil. Z diskuse na ZDNet vyplývá, že byl nedostupný v desítkách zemí, zejména v Evropě, Africe a na Blízkém východě.

Výpadek Facebooku v grafu z Downrightnow.com

Výpadek Facebooku v grafu z Downrightnow.com

Našli jste v článku chybu?
7. 3. 2012 13:36
P2010 (neregistrovaný)

15 minut vypadek FB, to uz je stejne zavazne jak vypadek burzovnich systemu. Vsechny ty dulezite firemni prezentace ktere vydelavaji miliony byly celych 15 minut nedostupne ! Katastrofa ! Vzdyt na webove firemni stranky dnes nikdo nekouka, dnes se prece vsichni unifikovane prezentuji na FB, tam je ten velky byznys ! No kdo to zaplati .... ? A co kdyz se to stane priste ? :-))))

8. 3. 2012 5:22
lol (neregistrovaný)

to se muselo dnes vsech ruznych social media manageru, senior brand manageru ci seo social konzultantu obesit :))) ale co, hlavne ze uz zase funguje a lidi vedi kdo zrovinka papinka polivecku a komu se kocka vysrala na koberec. holt byznys je byznys :)))