Hlavní navigace

Facebook testuje doručování nevyžádaných zpráv do vaší schránky za dolar za kus

David Slížek

Facebook na svém blogu oznámil, že začíná testovat novou možnost, jak za peníze obejít vlastní filtry doručené facebookové pošty. Členové skupiny testerů si budou moci zaplatit za to, aby se zpráva poslaná uživateli, se kterým se neznají (tedy nejsou jeho přáteli na Facebooku), zobrazila v jeho poště v adresáři Příchozí (Inbox). 

Facebook na svém blogu oznámil, že začíná testovat novou možnost, jak za peníze obejít vlastní filtry doručené facebookové pošty.

Členové skupiny testerů si budou moci zaplatit za to, aby se zpráva poslaná uživateli, se kterým se neznají (tedy nejsou jeho přáteli na Facebooku), zobrazila v jeho poště v adresáři Příchozí (Inbox). 

Jinak by totiž skončila v adresáři Další (Other), o jehož existenci řada uživatelů ani neví. Právě do něj dnes padají zprávy od lidí, se kterými se uživatel nepřátelí, nebo je algoritmy Facebooku vyhodnotily jako nepodstatné. 

Cena za „protlačení“ zprávy do centra pozornosti uživatele bude v testovacím provozu 1 USD.

„Někteří komentátoři a výzkumníci říkají, že zatížení odesilatelů finančním poplatkem může být nejefektivnějším způsobem, jak potlačit zasílání nevyžádaných zpráv a jak naopak usnadnit posílání zpráv relevantních a užitečných,“ vysvětluje Facebook.

UX17_pulpitel2

A popisuje situace, ve kterých by se prý podobná funkce mohla hodit: například když chcete kontaktovat někoho, jehož vystoupení na nějaké konferenci vás zaujalo, ale nejste s ním na Facebooku přátelé. Nebo pokud máte pro někoho pracovní nabídku.

Test proběhne pouze mezi osobními účty vybraných uživatelů v USA. A takto přesměrovaný vzkaz bude každý uživatel moct dostat jen jednou týdně.

Našli jste v článku chybu?
27. 12. 2012 9:58

Taky nad tim tak premyslim, jak se jim zamlouva,ze odpovidam na vsechny nabidky, vcetne tech nerelevantnich. Prijde mi to proste jako slusnost, treba ze nektere firmy na odpoved svym zajemcum o pracovni nabidku kaslou....

21. 12. 2012 13:54
Shi (neregistrovaný)

Facebook už udělal tolik věcí proti svým uživatelům, že bych si troufl tvrdit, že si téhle skoro ani nevšimnou.