Hlavní navigace

Facebook týden: více firem bude letos investovat do aktivit na sociálních sítích

 Autor: 21971
Vojtěch Bednář 14. 1. 2011

Sociální média se letos zařadí po bok těch mainstreamových. Vyzkoušejte alternativního klienta k FB chatu. Facebook byl v uplynulé roce nejnavštěvovanějším webem ve Spojených státech.

Chat na Facebooku často trpí výpadky spojení. Určitě se vám už stalo, že jste se snažili odeslat odpověď, ale podařilo se to až v okamžiku, kdy už byl uživatel na druhém konci offline. Stejně tak jako existují alternativní programy pro Instant Messaging jako je Pidgin, nebo Miranda, můžete alternativního klienta použít i v případě chatu na Facebooku.

Jmenuje se Chit Chat a byl spuštěn již v roce 2009. Poslední verze, uvolněná loni na podzim, umožňuje prostřednictvím klienta aktualizovat statusy. Pro používání Chit Chat není nutná registrace, k přihlášení stačí e-mail a heslo, které používáte pro přihlášení do Facebooku.

Nejhledanější a nejnavštěvovanější

Facebook byl v uplynulém roce nejnavštěvovanější webovou stránkou. Slovo „facebook“ zase nejhledanějším výrazem. Informace se sice týká Spojených států, ale dá se předpokládat, že podobných výsledků dosáhl Facebook loni i v dalších státech. 

Lupa.cz na Facebooku.

Zajímavé je, že první pozici mezi hledanými výrazy poprvé obsadil už v roce 2009, nejnavštěvovanější stránkou amerického Internetu se stal ale poprvé, když odsunul na druhé místo dosud vedoucí Google.

Jak letos sociální sítě ovlivní firmy a marketéry?

Facebook nepochybně i letos rozšíří portfolio svých uživatelů a není úplně vyloučené, že se jejich počet přiblíží magické hodnotě jedné miliardy. Jak ale v letošním roce Facebook a další sociální sítě ovlivní firmy a marketéry?

Podle serveru SociaMedia Examiner, který oslovil na třicet odborníků, lze například očekávat nárůst počtu firem, které budou investovat do aktivit na sociálních sítích. Sociální média už přestanou být považována za „nové“ médium a stanou se mainstreamovým médiem.  Facebook pravděpodobně spustí e-komerce platební systém a sociální média budou mít ještě větší vliv na pozice u vyhledávačů.

Naivita je nekonečná

Podvodné skupiny jsou bezesporu hitem (nejenom) českého Facebooku. Kolik už slibovaly různých věcí, které se samozřejmě nikdy nedostavily, ale zato nikdo z těch, kteří se do nich přihlásí, se pak neodhlásí a skupina toho zneužívá.

Minulý týden zaznamenala raketový nárůst počtu uživatelů skupina s názvem „10 nejvtipnějších profilových fotek na FB – na 100% se zasmějete“. Pokud uživatelé chtějí fotky vidět, musí kliknout na tlačítko„To se mi líbí“. V ten okamžik jim je na jejich profil odeslán odkaz s touto aplikací. Ve skutečnosti se jedná o podvod a žádné profilové, natož pak vtipné fotky neuvidíte. Přesto má skupina v současné době více než 115 tisíc členů. Podvodníci to ale pochopitelně nezkoušejí jen na české uživatele.

Ve Spojených státech zase podvodník slibuje, že vám ukáže video ze zadržení vraha známého rappera Tupaca Shakura, který byl zastřelen v roce 1996. Jeho vrah nebyl ve skutečnosti nikdy dopaden. Napálení uživatelé se k žádnému videu ze zadržení domnělého vraha nedostali, čekal na ně pouze dotazník. Pokud jej vyplnili, dali spammerovi vydělat pár drobných za zprostředková­ní dat.

MIF16

Facebook živě z CES

Consumer Electronic Show (CES) – největší veletrh spotřební elektroniky, který se letos konal od šestého do devátého ledna v Las Vegas, byl označován komentátory, jako veletrh tabletů, kterých bylo v jeho průběhu představeno více než osm desítek. Dění na veletrhu měli možnost sledovat i uživatelé Facebooku prostřednictvím Facebook Live. Jak je patrné, management se snaží, aby FB nebyl pouhým médiem zpětné vazby jako doposud.

Našli jste v článku chybu?
Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem