Hlavní navigace

Facebook týden: Zuckerberg diskutuje s politiky

 Autor: 21971
Vojtěch Bednář 18. 7. 2010

Česká veřejná správa se snaží s občany komunikovat online. Po účtu na Facebooku spustil Úřad vlády ČR nedávno také svůj Twitter kanál. Objem inzerce na FB se od roku 2009 zvýšil čtyřikrát. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg debatuje s politiky. Nedávno hovořil s britským premiérem o tom, jak více zapojit občany do diskuse o snižování britského veřejného dluhu. FB kredity začne používat i tvůrce populární hry Zoo World.

Česká veřejná správa se snaží s občany komunikovat online. Ještě před jmenováním nové vlády spustil svůj Twitter kanálÚřad vlády ČR. Účet na FB už má od začátku letošního roku. Zatím se na Twitter účtu objevilo jen několik tweetů a je otázkou, nakolik ty, které už tam jsou, nám mohou být k něčemu užitečné. Nicméně jakákoliv snaha eráru přiblížit se občanům se cení. Až čas ale ukáže, zdali bude erár ochoten svým občanům pomocí nových technických prostředků také naslouchat.

Facebook republika

Kdyby byl Facebook republika, vypadala by jeho ekonomika geopoliticky asi takto.Všichni milují veselé vizualizace a tato je jednou z nich.

Facebook economy

Zdroj: VisualEconomics

Povšimněte si prosím zejména obřího impéria Zynga (většina milovaných farmářských a mafiánských her) a odloučené – dlužno dodat, že neustále se zmenšující ostrovní části Michael Jackson. Z našeho (odborně uživatelského) hlediska je ale mnohem zajímavější jeden z údajů pod zmíněnou mapou. Ukazuje totiž, že se objem inzerce na FB od roku 2009 zečtyřnásobil. A v tom je právě skutečná síla „Facebookové ekonomiky“.

<fb:fan profile_id=„83767­868289“ stream=„0“ connections=„10“ logobar=„1“ width=„300“></f­b:fan>
Lupa.cz on Facebook

Mark Zuckerberg jako poradce politiků

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg vstupuje do politických debat – nedávno na dálku hovořil s britským premiérem Davidem Cameronem o tom, jak více zapojit občany do diskuse o snižování britského veřejného dluhu. Je vlastně úplně jedno, o čem ta debata byla. Facebook je tak veliké a vlivné médium, že se jeho zakladateli dostává cti být po boku nejvlivnějších tohoto světa. Znamená to ale, že i on sám je jedním z nejvlivnějších?

Asi těžko bychom obviňovali Grahama Bella z toho, že chce svým vynálezem ovlivňovat politiku, byť na ni zanechal nesmazatelnou stopu, protože Bell neměl nikdy schopnost všechny své telefony vypnout nebo zakázat hovory na politicky citlivá témata. Mark Zuckerberg tuto možnost ovšem navzdory nízkému věku má…

Foursquare má už více než 2 miliony uživatelů

‎„Mapovací“ síť Foursquare v těchto dnech dosáhla hranice dvou milionů uživatelů. V Česku přitom Foursquare zatím příliš „netáhne“. Dva tisíce přiznaných tuzemských uživatelů není zrovna nejvyšší číslo, zvlášť když ho srovnáme s takřka čtvrtinou obyvatelstva, která má podle některých odhadů používat Facebook.

Foursquare

Důvodů, proč si zatím Foursquare nezískal na českém Internetu masovější oblibu je celá řada. Od neexistence reklamních kampaní přes relativně úzkou cílovou skupinu potenciálních uživatelů, kteří jsou mimo jiné vybaveni hardwarem, se kterým má používání této sítě smysl.

Dvacet nejrychleji rostoucích stránek

Ačkoli přehled dvaceti nejrychleji rostoucích stránek na Facebooku, zveřejněný na serveru All Facebook, nemusí být úplně přesný, přesto by vzorek trendových filmů, celebritních postaviček, komixů a dokonce jedné postavy svaté, by mohl přibližně odpovídat snaze uživatelů Facebooku přiblížit se ve svých preferencích spasení a přitom zůstat in.

WT100

FB kredity nově i ve hře Zoo World

Víte o tom, že Facebook má virtuální měnu – kredity? Pokud jste typický český uživatel, nemůžeme vám mít za zlé, když o tom vůbec netušíte. FB ale opravdu svou virtuální měnu má – a velmi intenzivně se snaží, aby byla v co nejvíce aplikacích měnou exkluzivní. Posledním velkým úlovkem se stala vývojářská firma RockYou, známá zejména populární sociální hrou Zoo World. RockYou chce přibližně do jednoho roku svůj současný kreditor systém převést na FB kredity.

I když tato zpráva má dokladovat, že Facebook získal na svou stranu dalšího „velkého hráče“, ve skutečnosti existuje mnoho velkých a vlivných hráčů, které zatím lákání krále sociálních sítí odolávají. A jejichž peníze tak majitelům Facebooku z důvodu použití jiného kanálu unikají. Navíc opatrnosti není nikdy dost a proto by nebylo nijak velkým překvapením, kdyby v budoucnu vývojářské firmy zvolily spíše cestu společnosti Zynga, která sice FB kredity podporuje, ale stále nabízí i jiné alternativy.

Anketa

Máte účet naTwitteru?

Našli jste v článku chybu?
Lupa.cz: Adblock Plus začal prodávat reklamy

Adblock Plus začal prodávat reklamy

Lupa.cz: Kdo vyhraje Kříšťálovou Lupu? Hlasování začalo!

Kdo vyhraje Kříšťálovou Lupu? Hlasování začalo!

Lupa.cz: Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

Blíží se konec Wi-Fi sítí bez hesla?

DigiZone.cz: LG OLED65E6: první pohled

LG OLED65E6: první pohled

Podnikatel.cz: Letáky? Lidi zuří, ale ony stále fungují

Letáky? Lidi zuří, ale ony stále fungují

DigiZone.cz: Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

Mordparta: trochu podchlazený 87. revír

DigiZone.cz: DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

DVB-T2 ověřeno: seznam TV zveřejněn

Lupa.cz: Další Češi si nechali vložit do těla čip

Další Češi si nechali vložit do těla čip

120na80.cz: Zázrak ze smetiště: co léčí lopuch?

Zázrak ze smetiště: co léčí lopuch?

Podnikatel.cz: Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Babišovy firmy a registr smluv. Co odhalil?

Vitalia.cz: Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

Tohle jsou nejlepší česká piva podle odborníků

DigiZone.cz: O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

O2 TV doplnilo kanály HBO v HD

Podnikatel.cz: ČSSZ posílá přehled o důchodovém kontě

ČSSZ posílá přehled o důchodovém kontě

Vitalia.cz: Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

Tahák, jak vyzrát nad zápachem z úst

DigiZone.cz: Nejnovější špičkové TV ve videu

Nejnovější špičkové TV ve videu

DigiZone.cz: Na jaká videa se vlastně díváme

Na jaká videa se vlastně díváme

Měšec.cz: TEST: Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře

TEST: Vyzkoušeli jsme pražské taxikáře

Vitalia.cz: 7 příčin neplodnosti u žen: pravda a mýty

7 příčin neplodnosti u žen: pravda a mýty

Podnikatel.cz: „Lex Babiš“ Babišovi paradoxně pomůže

„Lex Babiš“ Babišovi paradoxně pomůže

Vitalia.cz: Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou

Voda z Vltavy před a po úpravě na pitnou