Hlavní navigace

Facebook týden: sběratelské aplikace ženy prostě milují

 Autor: 21971
Vojtěch Bednář 6. 6. 2010

Pákistánský soud zablokoval přístup na FB kvůli soutěži o nejlepší skicu proroka Mohameda. Po dvanácti dnech své původní rozhodnutí zrušil, stačil příslib, že se pákistánští uživatelé nedostanou na FB k žádným rouhačským informacím. Máte-li ještě blog, poradíme, jak na něj přilákat čtenáře. Kamarádi kamarádů přibližují Twitter "plnohodnotné" sociální síti. Ženy si oblíbily aplikace „seber a vybuduj“.

Pákistán musí opět umožnit internetovým uživatelům přístup k Facebooku poté, co jej dvanáct dnů blokoval, rozhodl o tom v pákistánském Lahore tamní nejvyšší soud. Byl to však ten samý soud, který o pár dní dříve nařídil pákistánské vládě Facebook a později i Youtube „odstřihnout“. Důvodem měla být soutěž o nejlepší skicu proroka Mohameda, kterou vyhlásil na FB jeden z uživatelů.

Soud zrušil své původního rozhodnutí na základě ujištění Facebooku, že se na něm uživatelům v Pákistánu nebudou objevovat žádné rouhačské materiály. Co bylo tedy v rozporu s tradičními hodnotami, není v rozporu s pozitivním právem a tak nezbylo, než přístup opět odblokovat. Podstatné z toho pro Facebook (a nejenom pro něj) je, že v Pákistánu, ale i v dalších zemích pokračuje snaha o instituciona­lizaci sociálních sítí, které beztak značně zasahují do politiky i do dalších oblastí veřejného života.

Nejoblíbenější aplikace používají více ženy

Používáte Facebookovou aplikaci založenou na principu „seber a vybuduj“? Pak je pravděpodobné, že jste žena. Právě ženy totiž převažují mezi uživateli těchto aplikací, vyplývá to z průzkumu uživatelské báze 18 nejpopulár­nějších aplikací na FB. Nikoho také asi příliš nepřekvapí, že nejvíce uživatelů se rekrutuje z věkové skupiny 18 až 25 let.

Facebook Apps Gender

Zdroj: Inside Facebook

Poctivým, piplavým sběratelským úsilím lze třeba postavit farmu, založit úspěšnou mafii, žít život v divočině, a co ještě? Jen škoda, že se všechny tyto skvělé vlastnosti neprojeví v realitě jinak, než ztrátou času a často i peněz.

Facebook Apps Age

Zdroj: Inside Facebook

<fb:fan profile_id=„83767­868289“ stream=„0“ connections=„10“ logobar=„1“ width=„300“></f­b:fan>
Lupa.cz on Facebook

Kamarádi kamarádů – další krok Twitteru k „plnohodnotné“ sociální síti

Twitter je a zároveň tak trochu není sociální sítí. Jedním z hlavních důvodů, proč „není sociální sítí“ je skutečnost, že se s jeho pomocí velmi obtížně navazují nové kontakty (terminologií serveru Followeři). Napomoci tomu má nová funkce „známí známých“, kterou začal Twitter nedávno testovat.

Twitter - kamarádi kamarádů

Zdroj: Viralmag

Ta má ukazovat uživatele, kteří jsou sdílení jinými uživateli (tedy „vy oba následujete“). Pokud se osvědčí, měla by tato funkce vést ke zvyšování počtů follow stavů v rámci sítě a tedy k její homogenizaci. Některé uživatele ale může i odradit, neboť Twitter používají spíše jako prezentační platformu.

Americká politika na FB

Facebook zprovoznil zajímavou stránku. Věnuje se americké politice, přesněji řečeno politikům, kteří využívají Facebook pro komunikaci se svými voliči. Nerozlišuje přitom stranickou příslušnost a tak se zde můžete například dočíst, že bývalý prezident George W. Bush už také objevil FB a že od té doby, co odešel z úřadu, rozhodně nezahálí. Stejně tak se dozvíte, že Bushův předchůdce Bill Clinton zase na Facebooku zveřejňuje fotografie ze svých cest, naposledy z návštěvy zemětřesením zničeného Haiti.

FB US Politics

Ambicí těchto stránek je s největší pravděpodobností fungovat jako rozcestník, který na jednom místě nabídne uživatelům FB přehledně seřazené nové statusy, případně odkazy na články, které se tématu americké politiky a FB věnují. Podobná stránka by nebyla k zahození ani u nás. Je však otázkou zdali politici po volbách své aktivity na FB zase na čtyři roky neutlumí.

Jak přilákat lidi na blog?

Blogování bylo velmi populární ještě před pěti lety. Byl to takový trend, že někteří dokonce předpovídali konec tradiční profesionální publicistiky, kterou měly blogy postupně vytlačit. Nestalo se. Pokud patříte mezi těch pár málo lidí, co ještě blogují, zde jsou rady, jak se zbavit frustrace z toho, že váš blog nikdo nečte. Za prvé, doplňujte alternativní popisky k obrázkům (kámoš Google). Za druhé, udělejte si vlastní kanál na Youtube (pokud nejste škaredí, a vlastně i když jste). Za třetí, prezentujte se na sociálních sítích. Čili, chcete-li se udržet ve starém trendu, naskočte na nový.

Anketa

Uvítali byste podobnou stránku na FB i o české politice?

Našli jste v článku chybu?

6. 6. 2010 14:02

Adam (neregistrovaný)
Ani bych se nezlobil, kdyby se tu objevovaly překlady nějakých zajímavých článků, nebo aspoň odkazy v novinkách, když už sem není co dát. (Nic proti autorům článků o FB, články jsou věřím zajímavé, ale osobně mi to na Lupu prostě nesedí.) Ještě pro rýpaly, sám nemám moc chuť sledovat x různých serverů o telekomunikacích, rád si nechám naservírovat nějaký výběr.

7. 6. 2010 19:00

Markus Hess (neregistrovaný)
Možná, ale alespoň nejsem Řepka...
DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Sleva na evidenci tržeb. Kolik si odečtete?

Sleva na evidenci tržeb. Kolik si odečtete?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Platební brány a EET? Stále s otazníkem

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

120na80.cz: 5 přírodních tipů na bolest v krku

5 přírodních tipů na bolest v krku

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Vitalia.cz: Děti patří tomu, kdo je porodil?

Děti patří tomu, kdo je porodil?