Hlavní navigace

Firefox 3.1 nabírá zpoždění, Mozilla testuje úpravu tabbed-browsingu

Jiří Macich ml.

Třetí betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 3.1 nevyjde 26. ledna, jak bylo původně plánováno, ale minimálně o týden později. Důvodem je prý větší množství problémů, které je nutné ještě vyřešit. Podstatná část z nich se týká podpory JavaScriptu. Právě výrazně rychlejší JavaScript má být jedním z es v rukávu nové verze aktuální tržní dvojky mezi prohlížeči. Uvidíme, jak velký vliv bude mít zdržení třetí betaverze na uvedení verze finální a jak se promítne i do uvedení e-mailového klienta Mozilla…

Třetí betaverze prohlížeče Mozilla Firefox 3.1 nevyjde 26. ledna, jak bylo původně plánováno, ale minimálně o týden později. Důvodem je prý větší množství problémů, které je nutné ještě vyřešit. Podstatná část z nich se týká podpory JavaScriptu. Právě výrazně rychlejší JavaScript má být jedním z es v rukávu nové verze aktuální tržní dvojky mezi prohlížeči. Uvidíme, jak velký vliv bude mít zdržení třetí betaverze na uvedení verze finální a jak se promítne i do uvedení e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3, který by měl navazovat. (Mozilla Wiki)

V Mozilla Corporation se však kromě příprav zmíněné verze prohlížeče testují také různé změny týkající se tabbed-browsingu. Ve vývojové větvi verze, která se má objevit až někdy po Firefoxu 3.1, se nyní odkazy manuálně otevřené do nového panelu (např. kolečkem myši) neotevírají až jako poslední panel v okně, ale hned napravo od aktuálního panelu. Zní to sice jako drobnost, ale Mozilla by se tak přizpůsobila zvyklostem z Internet Exploreru a novému Google Chrome, čímž by novým uživatelům zase o něco usnadnila změnu prohlížeče. Každopádně jistě půjde způsob otevírání panelů nějakou formou změnit. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?
13. 1. 2009 17:21
Funtomas (neregistrovaný)
Ano, jde o zvyk, v každém případě p. Macich to trochu zestručnil. Nový panel se otevře bezprostředně napravo od aktuálního, pokud se panel otevře automaticky, tj. ze stejného serveru. Pokud ho vytvoříte ručně (Ctrl+click nebo click kolečkem), otevře se zcela vpravo. Alespoň tak to MoCo zatím zamýšlí. Diskuse ještě není u konce, takže ve finále se to může lišit.
13. 1. 2009 15:04
A já naopak prvně ze všeho vždy instaluju plugin abych si to tak nastavil. Je to jen o zvyku.