Hlavní navigace

Firefox 3 ještě nevyšel, ale už dotahuje Operu 9

Jiří Macich ml.

Nějaký ten den si na finální verzi prohlížeče Firefox 3.0 budeme muset ještě počkat, ovšem jeho testovací verze už používá relativně dost uživatelů a jejich počet s blížícím se vydáním finální verze roste. Podle nejčerstvějších statistik od Net Applications dokonce už Firefox 3.0 dohání i Operu 9.x. Prakticky stagnující podíl Opery 9.x v květnu činil 0,69 procenta a Firefox 3.0 z dubnových 0,39 procenta poskočil v květnu na 0,62 procenta. Celkově patří Firefoxu druhá příčka (s 18,41 procenta na…

Nějaký ten den si na finální verzi prohlížeče Firefox 3.0 budeme muset ještě počkat, ovšem jeho testovací verze už používá relativně dost uživatelů a jejich počet s blížícím se vydáním finální verze roste. Podle nejčerstvějších statistik od Net Applications dokonce už Firefox 3.0 dohání i Operu 9.x. Prakticky stagnující podíl Opery 9.x v květnu činil 0,69 procenta a Firefox 3.0 z dubnových 0,39 procenta poskočil v květnu na 0,62 procenta. Celkově patří Firefoxu druhá příčka (s 18,41 procenta na trhu) a jeho podíl se stále zvyšuje – zejména na úkor Internet Exploreru. Ten si však i s poklesem na 73,75 procenta udržuje velmi silnou pozici tržní jedničky.

Našli jste v článku chybu?
2. 6. 2008 9:50
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Co na to Radek Hulán a Věra Pohlová? Ale k tématu FF3 se opravdu povedl. V porovnání s dvojkou je to (konečně!) pořádný krok kupředu.
2. 6. 2008 11:01
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Nemyslel jsem funkce (i když došlo k vývoji) od toho tu jsou tisíce rozšíření. Za zásadní považuji na první pohled svižnější chod (i v případě zpracování rozsáhlých JS stránek!!) a snížení paměťové náročnosti.