Hlavní navigace

Firefox pro mobilní zařízení nejdříve v roce 2008

Jiří Macich ml.

Mozilla Corporation má skutečně v plánu přijít s mobilní verzí prohlížeče Firefox, ale nebude to dříve než v roce 2008. Mobilní Firefox by měl mít stejnou prioritu jako jeho desktopová verze. Možná si ještě vzpomenete na projekt Minimo, tedy Mozillu pro mobilní zařízení. Nepočítá se sice s dalším vývojem, ale Mike Schroepfer z Mozilla Corporation říká, že šlo o velmi přínosný experiment. Mezi prohlížeči pro mobilními zařízení vyniká nyní hlavně Internet Explorer ze systému Windows Mobile a…

Mozilla Corporation má skutečně v plánu přijít s mobilní verzí prohlížeče Firefox, ale nebude to dříve než v roce 2008. Mobilní Firefox by měl mít stejnou prioritu jako jeho desktopová verze. Možná si ještě vzpomenete na projekt Minimo, tedy Mozillu pro mobilní zařízení. Nepočítá se sice s dalším vývojem, ale Mike Schroepfer z Mozilla Corporation říká, že šlo o velmi přínosný experiment. Mezi prohlížeči pro mobilními zařízení vyniká nyní hlavně Internet Explorer ze systému Windows Mobile a dobře si vede J2ME prohlížeč Opera Mini. (JasnaPaka Blog)

Našli jste v článku chybu?
11. 10. 2007 21:22
Maemo vyvíjí Gecko like prohlížeč pro Nokii N800. http://www.root.cz/zpravicky/maemo-vydal-vlastni-prohlizec-zalozeny-na-gecko/ Až se s N800 dostanu na net, tak si ho stáhnu a vyzkouším. Uvidím jak bude ta vývojářská verze (ne)stabilní... http://browser.garage.maemo.org/ Dal bych přednost spíš Webkitu, ale OWB se mi kompilovat nechce.