Hlavní navigace

Fotbalové reportáže na iDnes.cz dostaly novou tvář

Jiří Macich ml.

Textové reportáže z fotbalových utkání nejvyšší české soutěže na iDnes.cz mají modernější podobu. Flash nahradily čistě webové technologie a zlepšil se informační servis.

Zpravodajský server iDnes.cz si pro fotbalové fanoušky připravil modernější podobu textových reportáží z jednotlivých utkání nejvyšší české soutěže. Z technického hlediska je zajímavé, že se odporoučel Flash. Vše je nyní řešeno za použití čistě webových technologií. Z hlediska fotbalového fanouška stojí za pozornost nové grafické zpracování sestavy střetávajících se týmů a jejich výchozího rozestavení.

To se dříve zobrazovalo až na vyžádání přes obsah textové reportáže. Nyní se zobrazuje pod posledními třemi příspěvky reportéra utkání. Starší příspěvky jsou níže. Graficky znázorněné rozestavení lze kdykoliv skrýt i opětovně zobrazit. Srozumitelnými symboly na něm jsou označeni střelci gólů nebo karetně potrestaní hráči. 

UX17_pulpitel2

Nová podoba textových reportáží ze zápasů nejvyšší české fotbalové soutěže na iDnes.cz.

Kliknutím na jméno hráče se zobrazí jeho profil s kompletní kariérní historií v rámci nejvyšší české soutěže. Tyto profily jsou na iDnes.cz už hodně dlouho, ale z dřívějšího zpracování rozestavení je nebylo možné otevřít. Pouze ze soupisky, která ale nyní byla nahrazena právě touto novou informační grafikou. Uvolněný prostor v pravém sloupci vedle reportáže zabírá tabulka s výsledky souběžně hraných nebo již odehraných utkání. 

Modernizace textových reportáží na iDnes.cz přišla v době, kdy Sazka omezila přístup k internetovému vysílání přenosů ze zápasů české nejvyšší soutěže na svém webu pro u ní registrované a aktivní sázkaře. De facto tak znemožnila sledovat internetové přenosy osobám mladším 18 let, které nesmějí ze zákona sázet.

Našli jste v článku chybu?
3. 3. 2013 16:56

K čemu by Vám bylo více textového komentáře? Myslím, že tah le frekvence je až dost. Pokud chcete víc, tak si pusťte audio (do sluchátek).

4. 3. 2013 12:44
Radek (neregistrovaný)

Je otázka, zda se na českých fotbalových stadiónech děje něco zaznamenáníhodného v kratších, než dvou minutových intervalech. Nový háv UI pro reportáže je krokem dopředu.